Aizvērt

Iedvesmo skolēnus sasniegt mērķus

2016. gada 18. septembrī, 13:25
Raksta autors: Lāsma Reimane
Iedvesmo skolēnus sasniegt mērķus
Foto: Lāsma Reimane
V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā Iedvesmas stundā par savu pieredzi ceļā uz profesionāliem un personiskiem sasniegumiem stāstīja vairākas interesantas personības.

ieks Jānis Iklāvs, labdarības fonda LNK Charity Fund valdes locekle Jūlija Belkina un Latvijas Universitātes sociālo zinātņu lektore Olga Kazāka.
Iedvesmas stunda ir pasākumi vidusskolēniem, kas katru mēnesi tiek rīkoti dažādās Latvijas skolās, lai jauniešus iedvesmotu laikā, kad viņi pieņem lēmumu par turpmākā ceļa izvēli. Pasākumu vadīja iniciatīvas autore Diāna Kļimčenko un mūziķis Arstarulsmirus. Ģimnāzijā skolēni no 9. līdz 12. klasei ne tikai jautāja, kā sasniegt savu mērķi karjerā, bet arī spēlēja spēles un iesaistījās vadītāju dotajos uzdevumos.

 

Uzticīgi savam ceļam

 

Viens no pasākuma iedvesmotājiem Latvijas skautu priekšnieks Jānis Iklāvs rosināja diskusiju par tematu – kā tikt galā ar situāciju, ja apkārtējiem grūti pieņemt to, ko es daru. Viņš pastāstīja, kā pašam gājis vidusskolas un augstskolas gados. „Ja man būtu iespēja tajos laikos atgriezties, tas būtu brīnišķīgi, jo viss bija bez maksas, un jaunieši tādas iespējas pašlaik nenovērtē.” J.Iklāvs uzsvēra, ka apkārtējos ieklausīties vajag, bet galvenais dzīvē ir tuvoties tam, ko katrs patiešām vēlas darīt.
11. klases skolniece Anna Kricka pēc šīs sarunas atzina: „Noteikti šī diena deva vēl lielāku iedvesmu. Sapratu to, ka jābūt patstāvīgai un nevajag uzklausīt apkārtējo cilvēku negatīvās domas. Ja ir pārliecība, tad jāturpina iet uz savu mērķi.”

 

Sākums nav vienkāršs

Arstarulsmirus stāstīja, kā sācis gaitas mūzikā, kā tās ļāvušas attīstīties un kļūt par sevi pārliecinātam: „Jo vairāk laika pavadīju, klausoties ierakstus, jo vairāk sapratu, ka nodarbošos ar mūziku. Šo karjeru biju iedomājies nedaudz citādi, jo domāju, ka būs jāiet uz studiju, jāraksta dziesmas un jābrauc uz superīgiem koncertiem. Bet realitāte bija pavisam cita, un tas tolaik lika ļoti vilties. Es sapratu, ka mūzika mani ieinteresēja tikai tāpēc, ka patika hiphops un cilvēki, kuri to izpilda.” Pēc laika viņš secinājis, ka tas, ar ko ikdienā nodarbojas, ir pavisam kas cits, nekā sākotnēji iztēlojies.
11. klases skolēns Armands Rasa saka: „Bija interesanti klausīties par karjeras izaugsmi. Iedvesmu varbūt guvu. Visspilgtāk atceros to, kā mūziķis stāstīja, ka uz pirmo koncertu atnākuši tikai trīs cilvēki. Tas nozīmē, ka sākums var būt arī ļoti smags.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: