Aizvērt

Tēvi, krusttēvi un vectēvi

2016. gada 22. septembrī, 13:55
Raksta autors: Vija Zariņa
Tēvi, krusttēvi un vectēvi
Foto: Aivars Vētrājs
Tēva dienas pasākumā Kuldīgas Centra vidusskolā (KCV) aizvadītajā piektdienā kopā ar bērniem bija ieradušies 72 tēvi, krusttēvi un vectētiņi, arī viens vecākais brālis.

„Skolā tēti pazaudē”

 

KCV direktores vietniece audzināšanā Ilze Roberta stāsta, ka šāds pasākums notiek pirmo reizi un ka diezgan neierasti esot vienkopus redzēt tik daudz vīriešu: 

Tēva diena Latvijā vēršas aizvien plašāk.

Ar kolēģiem spriedām, ka skolā tēvi it kā pazūd. Viņus var redzēt ārsta kabinetā līdzās mammām, ultrasonogrāfijā aplūkojot bērniņu pirmo fotogrāfiju. Viņi ved mazos uz dārziņu, iet uz sapulcēm, bet skolā vairāk aktīvas ir mammas. Uzaicinājām tēvus ciemos, un šeit tik daudz vīriešu, šķiet, redzam pirmo reizi. Sabiedrība mainās, un es domāju, ka tas ir ļoti labi.”

 

Sacīkstes un balvas

Pēc reģistrēšanās viesi ar atvasēm stājās garā ierindā, tad pēc speciālas kartes piedalījās deviņu nopietnu un jautru prasmju pārbaudē. Piemēram, austiņās jāpazīst mūzikas izpildītāji, kopā sasaistītām kājām jāpieveic neliela distance, jāizmēģina spilvenu cīņa, jāšuj pogas, jāmet basketbola metieni, jāatbild uz jautājumiem. Pēc tam sporta zālē tēvi pret bērniem (22 komandas) sacentās tautas bumbā. Uzvarēja pieredze – tēvi bija veiksmīgāki. Beigās bērni klāja sviestmaižu galdu, pie kura visiem cienāties, un tika izdalītas balvas: skrūvgrieži, līmes tūbiņas, urbji un citas nosacīti vīrišķīgas dāvanas.

To organizēt palīdzēja skolēnu līdzpārvalde. Visu vadīja tās bijusī prezidente, absolvente Baiba Podniece, atbraukusi arī absolvente Sandra Voskāne, kas šajā amatā bija pērn, bet tagadējā prezidente Alise Krūmiņa kopā ar tēti piedalījās pasākumā.

 

Svarīgi ir abi   

Alise Aleksa Vītola (4.a klase) un viņas tētis Rolands Eglītis tikko beiguši skriet ar kopā sasietajām kājām. „Nācās atprasīties no darba, bet ir patīkami,” saka Rolands. „Parasti uz skolu nāk mammas, un viņām ir dažādi pasākumi, bet arī tētis rūpējas par ģimeni.” Rihardam Lasmanim (3.c2) līdzi atnācis audžutētis Viesturs Cimermanis: „Man ir maiņu grafiks, gandrīz esmu pats sev priekšnieks, tāpēc atnākt nebija problēmu. Tas, ka tēviem tiek pievērsta lielāka uzmanība, manā dzīvē neko nemaina, bet sabiedriskā ziņā ir labi.

Būt labam tētim – tā savā ziņā ir liela māksla. Jāpiestrādā, lai bērns par kaut ko izaug.

Īpaši svarīgi tas ir zēniem. Nemaz tik bieži neizdodas ieplānot kopīgus pasākumus, un šī bija laba iespēja.”

Krusttēvs Jānis Bērzups ir komandā ar krustmeitu Eniju Bērz-upu (3.b): „Tētim jāstrādā, viņš diemžēl netika, bet man tā ir laba iespēja pabūt kopā ar krustmeitu. Jauks pasākums, kas bērnam liek apzināties, ka tētis ir svarīgs, un arī otrādi. Viņi viens otram var parādīt, ko prot, kopā darboties.”

Jautrajā pūlī bija arī mam-mas – šoreiz novērotāju statusā. Pirmklasnieces Rafaelas Voitko mamma Guna ar fotoaparātu fiksēja meitas un tēta gaitas: „Domāju, ka tēvi ir priecīgi, jo viņi līdz šim bijuši tādi kā apdalīti. Kāpēc visu laiku tikai mammas? Svarīgi abi vecāki.”

 

Attēlā:

Trešklasniece Enija Bērzupa kopā ar krusttēvu Jāni Bērzupu itin veikli tiek galā ar pogu šūšanu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi