Aizvērt

Par pretrunīgo un pozitīvo

2016. gada 27. septembrī, 16:30
Raksta autors: Vija Zariņa
Par pretrunīgo un pozitīvo
Foto: Aivars Vētrājs
Ar domapmaiņu "Skola, kādu to vēlamies" Kuldīgā pirmo reizi Kurzemē bija ieradusies jauna sabiedriska organizācija – Neatkarīgā izglītības biedrība (NIB), kas apvieno skolotājus un citus, kuriem svarīga izglītība.

Jauna organizācija

NIB pērn nodibinājusi izglītības profesionāļu grupa. Aktīvāk organizācija sevi pieteica šīgada sākumā, Latvijā un arī ārzemēs piedāvājot domapmaiņu par mūsdienīgu skolu. Izbraukumi jau bijuši uz Limbažiem, Rūjienu, Aizkraukli un latviešu skolu Zviedrijā.

Pie mums ir pirmā pieturvieta Kurzemē. Par to daļēji jāpateicas Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas direktores Loritas Dermanes paziņai, bijušajai kuldīdzniecei Agnesei Pūtelei, kura darba gaitas sākusi šajā sākumskolā, bet tagad ir Rīgas privātās vidusskolas Patnis direktore un NIB biedre.

Biedrība apvieno 32 biedrus, tās valdē ir pedagoģijas doktore, Patņa valdes priekšsēde Zane Ozola un Latvijas Universitātes (LU) profesore, pedagoģijas doktore Zanda Rubene. Kuldīgā visas trīs iepazīstināja ar biedrības mērķiem un vērtībām. Biedrības valdē ir arī LU teoloģijas fakultātes profesore Laima Geikina. Pie L.Dermanes dabūjamas iestāšanās anketas, par NIB vairāk var uzzināt mājaslapā www.izglitibasbiedriba.lv.

 

 

Interesants priekšlasījums

 

Uz sarunu ieradās Kuldīgas novada izglītības iestāžu pārstāves un domes izglītības nodaļas speciāliste Lilita Mačtama. Z.Rubenes priekšlasījums bija par to, vai mūsdienu jaunieši atšķiras no iepriekšējām paaudzēm. Zinātnieku atbilde: jā. Tika raksturotas trīs paaudzes: X, Y un pati jaunākā Z ar atšķirīgu uztveri, motivāciju un attieksmi pret dzīvi.

Lekcijai sekoja darbs grupās, liekot uzsvaru uz pozitīvo pieredzi un rīcību, ko katrs spēj atrast savā un kolēģu ikdienā. Starp pedagogiem raisījās interesanta viedokļu apmaiņa par mobilo tālruņu lietošanu skolā un to, kāpēc skolās strādā tik maz vīriešu.

Kuldīgas Centra vidusskolas direktores vietniece Ilze Roberta atzina: „Ļoti aktuāls bija Zandas Rubenes stāstītais, tāpēc noteikti viņu aicināsim uz savu skolu. Diskusijai būtu jāatvēl vairāk laika, vēl labāk – problēmas pārrunāt kopā ar vecākiem.”

Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes Cīrulītis vadītāja Inguna Krebse uzteica biedrības dibinātāju enerģiju un entuziasmu: „Apbrīnoju viņu sparu papildus darba pienākumiem rast laiku sabiedriskām aktivitātēm, jo diezgan daudzi skolotāji uz profesionālo dzīvi šobrīd raugās pesimistiski.”

 

Attēlā: Viena domapmaiņas Skola, kādu vēlamies grupa: Rīgas privātās vidusskolas Patnis direktore un Neatkarīgās izglītības biedrības (NIB) pārstāve Agnese Pūtele, Kuldīgas Centra vidusskolas direktores vietniece Lelde Selecka, NIB pārstāve, Latvijas Universitātes pasniedzēja, diskusijas moderātore Ligita Grigule.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: