Aizvērt

Aicina uz Jauno žurnālistu skolu

2016. gada 29. septembrī, 16:10
Raksta autors: Jana Sūruma
Aicina uz Jauno žurnālistu skolu
Foto: Daina Tāfelberga
Kuldīgas Centra vidusskolā pie divu 9. un vienas 10. klases skolēniem viesojās laikraksta "Kurzemnieks" pārstāvji, lai stāstītu par darbu avīzē.

Kā norādīja Kurzemnieka literārā redaktore un Jauno žurnālistu skolas (JŽS) vadītāja Dina Poriņa, karjeras izvēli var noteikt sekmes skolā eksaktajos vai humanitārajos priekšmetos, vecāku darbs, bērnības sapņi vai arī nejaušība. Gadās, ka, pat beidzot studijas un sākot strādāt, cilvēks apjauš: izvēle tomēr nav pareizā. Tāpēc svarīgi izmantot katru iespēju un interesējošo nozari praktiski iepazīt jau laikus.

Žurnāliste Daina Tāfelberga stāstīja, kā pēc desmit darba gadiem tiesā nonākusi Kurzemniekā, kas viņai izrādījies īstais darbs: gan ar pozitīvu emociju pilniem iespaidiem, gan ēnas pusēm. Galvenais – vai ik dienu notiek kas jauns, tāpēc žurnālista prasmju saraksta augšgalā ir spēja ātri reaģēt negaidītās situācijās, kā arī sarunāties ar dažādiem cilvēkiem. Bet maketētāja Laila Liepiņa, kas avīzi saliek jeb veido tās dizainu, uzsvēra, ka, meklējot interesantāku vizuālo noformējumu, darbs ir gana radošs. Kaut gan viņas diena paiet, sēžot pie datora,

 

Laila jūtoties kā notikumu virpulī, jo pie maketētāja saplūst kopā visu žurnālistu uzzinātais un fotogrāfu fiksētais.

 

Lai radītu interesi par žurnālistiku kā profesiju un arī priekšstatu par to, kas ir medijpratība, kāpēc tā svarīga tagad, kad informācijas apkārt tik daudz, JŽS piedāvā Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novada 8.–12. klašu skolēniem pašiem izmēģināt roku žurnālistikā. Kurzemnieks un žurnālistu skola jau iepriekš ne vienam vien palīdzējusi profesiju izvēlēties vai nu drukātajā presē, vai portālā, vai televīzijā.

Nodarbības turpinās arī šogad. Var apgūt praktiskas iemaņas: lietot diktofonu un intervēt, fotografēt, apstrādāt bildes, maketēt. Veiksmīgākie raksti un fotogrāfijas tiks publicētas avīzē un portālā www.kurzemnieks.lv. Nodarbības vadīs dažādu profesiju darbinieki Kurzemnieka redakcijā, bet būs tikšanās arī ar kādu Latvijā populāru žurnālistu vai IT speciālistu. Mācību gadā apgūto nākamvasar varēs likt lietā, redakcijā pastrādājot.

 

 

Attēlā: Laikraksta Kurzemnieks literārā redaktore un Jauno žurnālistu skolas vadītāja Dina Poriņa Kuldīgas Centra vidusskolā stāsta, cik plašs darba lauks paveras medijos un ka divi svarīgi darba instrumenti ir auto un telefons.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: