Aizvērt

Vai Alsungā būs akvaparks?

2016. gada 11. oktobrī, 16:56
Raksta autors: Jānis Silenieks
Vai Alsungā būs akvaparks?
Foto: Jānis Silenieks
Alsungas skolēni starptautiskajā izglītības akcijā "Pasaules lielākā mācību stunda" prezentējuši mājas darbus par nodarbinātības iespējām novadā, tostarp dažas ļoti radošas ieceres.

Ar drosmīgām idejām

 

Kopš 19. septembra šī akcija notiek gandrīz simt valstīs. Tajā piedalās apmēram simt UNESCO asociēto dalībskolu (arī Alsungas vidusskola), bija aicinātas pievienoties vēl citas. Pasaules lielākās mācību stundas mērķis – iepazīstināt ar 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko ANO valstis, tostarp Latvija, apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam, veicināt ikviena izpratni un iesaistīt mērķu sasniegšanā.

Stundai, ko vadīja skolotāja Ligita Stašaite, skolēni izvēlējušies tēmu Veicināt miermīlīgu un iekļaujošu sabiedrību ilgtspējīgai attīstībai, saistot to ar UNESCO aizsardzībā esošās suitu kultūrtelpas saglabāšanu.

 

Kā lielākais drauds minēta iedzīvotāju skaita samazināšanās, kas ir sekas galvenokārt darbavietu trūkumam.

 

Tāpēc mājas darbos skolēni norādīja, kur labprātāk vēlētos strādāt. Lielākoties minētas valsts vai pašvaldības iestādes un privātie uzņēmumi, daži vēlas kļūt par pašnodarbinātajiem vai pat veidot savus uzņēmumus. Līdzās tradicionālām idejām bija arī visai neparastas, piemēram, 8. klase piedāvāja izveidot akvaparku un zooloģisko dārzu, kas varētu dot darbavietas un piesaistīt tūristus, tā papildinot novada budžetu.

 

 

Uzņēmība, ieceres un zināšanas

 

Pēc tam vārds tika dots Alsungas novada domes, etniskās kultūras centra (EKC) Suiti, biedrības Suitu amatnieki un laikraksta Kurzemnieks pārstāvjiem.

Domes attīstības nodaļas vadītāja Aiga Vanaga-Poriķe skolēnus iepazīstināja ar novada attīstības plānu, savukārt EKC Suiti vadītāja Dace Martinova ieteica vairāk domāt par uzņēmējdarbību, pārāk nepaļaujoties uz darbavietām pašvaldības iestādēs, kurām, viņasprāt, jākļūst efektīvākām, nodarbinot mazāk cilvēku.

Suitu amatnieku vadītāja un veikaliņa Rija īpašniece Inga Šēna-Laizāne parādīja dažādus priekšmetus, kas tapuši novadā, un mudināja domāt par amata prasmju apguvi – tās varētu likt lietā, jo pieprasījums pēc amatnieku un rokdarbnieču darinājumiem pārsniedz piedāvājumu. Kurzemnieka žurnālists Juris Lipsnis priecājās par astotklasnieku idejām, novēlot, lai tās piepildās, un aicinot

 

nebaidīties izrādīt iniciatīvu, lolot pārdrošas ieceres, jo tieši tādas novada attīstībai, iespējams, var sniegt vislielāko pienesumu.

 

Viņš atgādināja par darbu interneta vidē un zināšanu nozīmi, kā arī atklāja savu pieredzi angļu valodas apguvē.

Noslēgumā secināts, ka labs priekšnoteikums novada attīstībai būtu solītā, bet pagaidām īsti neiedarbinātā valsts atbalsta programma suitu kultūrtelpas saglabāšanai.

 

 

Attēlā: Alsungas vidusskolēni analizē nodarbinātību novadā un rada idejas uzņēmējdarbībai.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: