Aizvērt

Mācās sadarboties un atbalstīt

2016. gada 13. oktobrī, 16:41
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Mācās sadarboties un atbalstīt
Foto: Aivars Vētrājs
Pozitīva saskarsme starp veseliem bērniem un bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem tika veidota nodarbībās šonedēļ Pelčos.

Akcijā Pasaules lielākā mācību stunda 12. oktobrī V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 9. klase ar skolotāju Guntu Upesdegli devās uz  Pelču speciālo internātpamatskolu-attīstības centru, lai pēc tā ierosmes darbotos projektā Kopā varam – kopā darām. Koordinatore, Pelču skolotāja Līga Kuršinska atzina: lai gan akcijā skola piedalās vairākus gadus, šādi nodarbības notiek pirmoreiz.

20 pilsētas ciemiņiem kopā ar 20 Pelču skolas bērniem bija kanisterapija kopā ar suni Vinniju (vadīja Sintija Neimane) un sporta nodarbība (Dace Šteinberga). Pēc tam, kad viena grupa ar suni bija mācījusies pazīt figūras, bet otra spēlējusi pielāgotu florbolu un citas spēles, ģimnāzisti dalījās piedzīvotajā.

 

Interesanti bijis redzēt, cik daudz spēj apgūt suns, piemēram, norādīt uz pareizo ģeometrisko figūru.

 

Sadarbība ar Pelču skolēniem sākumā bijusi grūtāka, bet suņa klātbūtne un tas, ka slimie bērni darījuši sev ierasto, saskarsmi atvieglojis. Sporta nodarbībā pat aizmirsies, ka pretī spēlē bērni ar īpašām vajadzībām. „Atšķirība bija pamanāma, bet nepatiku tā neradīja. Viņiem bija jāpalīdz, bet grūtības tas mums nesagādāja,” stāstīja ģimnāzisti.

Pelču skolas direktore Ināra Oļena visiem teica paldies par drosmi.

 

„Redzēju, ka sākumā jums bija bail, bet varbūt bez brillēm vienkārši saskatīju nepareizi,”

 

viņa pajokoja, vēlāk nopietni atzīstot: labi, ka sabiedrība sāk par slimajiem cilvēkiem runāt, jo viņi dzīvo starp mums un jāmācās sadarboties. Direktore mudināja draudzību turpināt pavasarī, kad Pelčos ir amatu nedēļa: „Būtu jauki, ja jūs galdniecības darbnīcā un mājturības kabinetā pamācītos no mūsu audzēkņiem, kā arī viņiem iemācītu ko jaunu. Sadarboties var arī mācību uzņēmumi, jo Pelčos tādi ir četri.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi