Aizvērt

Vieta, kur būt tuvāk dabai

2016. gada 18. oktobrī, 15:56
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Vieta, kur būt tuvāk dabai
Foto: Aivars Vētrājs
Pelču speciālajā internātpamatskolā-attīstības centrā durvis vērusi dabas vides estētikas studija, kurā kā iedvesmu un radošu piepildījumu, tā arī mieru varēs rast gan šīs, gan citu skolu audzēkņi un pedagogi.

Studiju vada skolotājas Līga Kuršinska un Envija Brūdere.

 

 

Radošumam un atpūtai

 

„Te bērni un pieaugušie patīkamā gaisotnē varēs strādāt ar dabas materiāliem,” skaidro L.Kuršinska.

 

„Jaunajai paaudzei, kas pieradusi pie interneta un citām tehnoloģijām, nodarbības liksies neikdienišķas.

 

Tās ļaus pietuvoties dabai, mācīs ielūkoties pasaulē, vērot un saskatīt. Bērniem svarīgi trenēt pirkstu sīko muskulatūru. Mūsu skolas bērniem sevišķi svarīga ir nomierināšanās, relaksācija. Tāpat vēlamies vairot radošumu. Vispārizglītojošo skolu audzēkņi ar mūsu materiāliem varēs strādāt paši, bet mūsu skolas bērniem to mācām.”

L.Kuršinska atklāj, ka bijusi vēlme izveidot patīkamu vietu, kas pieejama visiem: „Saviem skolotājiem rīkosim kursus, kā izmantot dabas materiālus un vadīt nodarbības. Bet studijā varēs pieteikties jebkurš skolēns un vecāki.”

 

 

Materiāli jāpapildina

„Smiltis vedam no jūrmalas un krāsojam kopā ar skolēniem un vecākiem. Mums ir graudu kolekcija – gan pirkta, gan pašu gādāta.

 

Graudi noder relaksējošām un radošām nodarbībām.

 

Smaržu kolekciju ar skolotāju Enviju gatavojām gadu – vācām un žāvējām augus, tāpat pārējo: oļus, koka gabaliņus, zariņus. Vecāki, kuri studiju jau izmēģinājuši, gatavi izejmateriālu papildināt,” stāsta Līga.

Dabas vides estētikas studiju idejas autore Latvijā ir pedagoģijas un psiholoģijas pasniedzēja ādažniece Diāna Timofejeva. L.Kuršinska skaidro: „Balstoties Diānas ieteikumos, skolotāji, kuri beiguši kursus, veido savu studiju. 26. oktobrī pie mums pulcēsies visu studiju vadītājas. Vienosimies par nolikumu – par to, kādus materiālus izmantot, kā studiju iekārtot, kādas būs nodarbības, kādi pedagogi varēs strādāt. Viss notiks kopā ar idejas autori.”

 

 

Attēlā: Dabas vides estētikas studijas vadītāja Līga Kuršinska un viņas kolēģe Envija Brūdere (otrā no labās) saņem pirmsskolas izglītības iestādes Ābelīte vadītājas Rutas Ziemeles un Cīrulīša vadītājas Ingunas Krebses apsveikumus. Par studiju priecājas arī Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra direktore Ināra Oļena.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: