Aizvērt

Par iespēju izvēlēties jāmaksā pašiem

2016. gada 25. oktobrī, 19:50
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Par iespēju izvēlēties jāmaksā pašiem
Foto: Aivars Vētrājs
Pašvaldība uz līguma pamata var līdzfinansēt privātas izglītības iestādes, taču tas nav obligāts pienākums – tā secināts Kuldīgas novada domes finanšu komitejā, izskatot Rīgas Kristīgās sākumskolas Kuldīgas filiāles "Universitāte bērniem" iesniegumu.

Pašvaldība jau atbalsta šīs skolas privāto bērnudārzu Kuldīgā, bet tagad tiek lūgti 50 000 eiro sākumskolas klašu darbībai, telpu remontam un 4. klases atvēršanai privātās telpās. Pirmajās trijās klasēs tur mācās 16 bērnu, no tiem 13 ir no Kuldīgas novada.

Deputāti secināja: pašvaldība nevar visus bērnus nodrošināt ar vietu pirmsskolas izglītības iestādēs, tādēļ

 

nauda tiek dota gan privātajam bērnudārzam, gan auklēm.

 

Savukārt skolās vietas pietiek, tādēļ tā ir vecāku izvēle: par izglītību maksāt vai pieņemt to bez maksas pašvaldības iestādēs. Viens no domes argumentiem atteikumam – Universitātes bērniem pieprasītais līdzmaksājums (208,33 eiro bērnam mēnesī) gandrīz trīsreiz pārsniedz izmaksas citās pilsētas skolās. Turklāt remonts paredzēts privātās telpās.

Skoliņas pārstāve Inita Turka stāstīja, ka no 1. līdz 3. klasei mācās 15 audzēkņu, diviem no Liepājas novada ir mājmācība. Divās bērnudārza grupās (no pusotra gada līdz trim un no trim līdz sešiem) – 30 bērnu. Ar skolēniem strādā divi pedagogi, ar pirmsskolas bērniem, ieskaitot tehnisko personālu, – astoņi cilvēki.

Vecāki par skolēnu mēnesī maksā 125 eiro,

 

summā esot iekļauta arī cena par brokastīm, launagu un pagarināto grupu līdz 16.30. Valsts dotē algu pedagogiem, bet slodzes ir ļoti mazas. Skolēniem ir valsts brīvpusdienas – 1,14 eiro dienā, bet vecāki vēl tikpat piemaksā.

„Bērnudārzā tiekam galā, spējam ieguldīt arī attīstībā, kaut biznesu taisīt nevaram. Lielākā nasta ir nepiemērotās telpas, bet prasības ir augstas, un katras telpas iekārtošana prasa no mums milzu saņemšanos,” atzīst I.Turka. Trešklasnieku vecāki esot gatavi bērnus sūtīt šīs skoliņas 4. klasē. Arī 1. klasei jau pieteikti septiņi bērni.

 

 

Attēlā: PERSONĪBAS KODOLS. Kuldīdzniecei Ingai Ziņģei-Pupiņai Universitātē bērniem mācās trešklasnieks Hugo Teodors un pirmklasnieks Benjamins Emanuēls. Trīsgadīgajai Magdalēnai viss vēl priekšā, bet brāļiem izvēlēta privāta mācību iestāde, domājot par viņu labumu. Mamma pārliecināta, ka pirmajās četrās klasēs, kamēr veidojas personības kodols, vislabāk izvēlēties mācības saudzējošā, intīmākā vidē, kurā nav jācīnās par savu vietu un pietiek laika mācībām. Pedagogiem mazajās skoliņās nav jāvelta vērtīgā enerģija, lai klasē nodibinātu kārtību. Viņi var vairāk apjaust katra bērna attīstāmos talantus.  Fotografēšanas brīdī Benjamins Emanuēls ar tēti nebija mājās.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi