Aizvērt

"Mazā pūce" atlidojusi uz Kuldīgu

2016. gada 24. novembrī, 17:36
Raksta autors: Laila Liepiņa
"Mazā pūce" atlidojusi uz Kuldīgu
Foto: Lienes Oļehnovičas arhīvs
Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola (KMHZV) saņēmusi Draudzīgā aicinājuma fonda balvu par sasniegumiem centralizētajos eksāmenos 2015./2016. mācību gadā specializēto skolu grupā.

Par izciliem sasniegumiem latviešu valodas apguvē un mācīšanā 16. novembrī Cēsu koncertzālē skolai tika pasniegta Mazā pūce, diploms un grāmata. Draudzīgā aicinājuma fonds jau piekto gadu rīko konkursu Skolu reitings, lai uzlabotu izglītības kvalitāti Latvijā. Pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem dažādos mācību priekšmetos tiek sagrupētas labākās Latvijas skolas.

 

 

„Priecājamies un lepojamies”

17. novembrī Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā notika Latvijas proklamēšanas gadadienai veltīts KMHZV koncerts, kurā skolēni rādīja, ko iemācījušies, tika sumināti labākie sasniegumi, vecākiem un sanākušajiem tika prezentēta arī balva Mazā pūce. Paldies par uzcītīgu darbu tika teikts latviešu valodas skolotājai Ritai Kungai un 12. klases absolventiem.

Direktore Valda Gaure atklāja: „Negaidīti, bet patīkami. Priecājamies un lepojamies! Strādājām kā parasti. Lielākā daļa pērnā gada absolventu ir iestājušies augstskolās, tomēr tieši latviešu valodā specializējies neviens nav. ”

 

 

Balva par astoņu gadu veikumu

„Šī ir mana otrā klase, kurai latviešu valodu mācu no 5. klases, un strādāt bija grūti – skolēni skaļi un nevaldāmi,” atzīst latviešu valodas skolotāja R.Kunga. „Tādos brīžos bija kauns no pārējiem, kuri tomēr vēlējās apgūt jauno. Sapratu, ka

 

jāatkāpjas no nerakstītajiem pedagoga principiem un šie skolēni jāpārvilina savā pusē.

 

Mazā pūce pierāda, ka man tas izdevās. Tā ir balva par astoņu gadu veikumu. Šajā pavasarī, liekot roku uz sirds, paziņoju, ka esmu viņus sagatavojusi eksāmenam par visiem 100%, tikai – cītīgi jāizpilda eksāmens.

24 stundas iepriekš nenojautu, ka mani 12. klases absolventi ir labākie specializēto skolu grupā. Valsts izglītības un satura centra mājaslapā sasniegumus centralizētajos eksāmenos salīdzināju ar citām skolām un nenoticēju, ka viņi varētu būt labāko vidū.

Pašai liekas, ka neko īpašu nedaru, vienkārši atbildīgi pildu pienākumus. Apskaužu angļu valodas skolotājus, kuriem ir grāmata, darba burtnīca, disks klausīšanās uzdevumiem, mājas darbi tiešsaistē un gatavi pārbaudes darbi. Latviešu valodā vidusskolas posmam nekā tamlīdzīga nav. Pa šiem gadiem esmu sakrājusi daudz materiālu.

 

Vienreiz šie divpadsmitie viltīgi pajautāja, ko es darītu, ja tās mapes pēkšņi pazustu.

 

Bet viens nav cīnītājs. Esmu pateicīga kolēģei Aigai Moļņikai, kura neliedz padomu, ļauj izmantot savas darba lapas un pārbaudes darbus. Pūces spārni pieder viņai. Strādājam kā cimds ar roku.”

Vidzemes koncertzālē R.Kunga jutusies gandarīta būt starp izcilākajiem latviešu valodas un literatūras skolotājiem. Kolēģi smejot – viņa saņēmusi Oskaru.

 

 

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas Draudzīgā aicinājuma fonda balvas (pasniedz no 2000. gada):
2001. gadā Lielā pūce par 3. vietu pilsētu skolu grupā,
2004. gadā Ceļamaizes balva,
2009. gadā specializēto skolu grupā 2. vieta kopvērtējumā,
2011. gadā 2. vieta latviešu valodā,
2012. gadā – 2. vieta gan latviešu valodā, gan matemātikā un 3. vieta kopvērtējumā.

 

 

Visus skolu reitingus iespējams apskatīt https://www.konkurss.lv/da_eks/index.php.

Apbalvošanas ceremonija Cēsīs apskatāma kanālā Re:TV https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/17.11.2016-cesis-apbalvo-labakas-skolas.id84...

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi