Aizvērt

Iepazīst Kuldīgas vidusskolas

2016. gada 1. decembrī, 15:42
Raksta autors: Vija Zariņa
Iepazīst Kuldīgas vidusskolas
Foto: Aivars Vētrājs
30. novembrī Kuldīgas novada 9. klašu audzēkņi paviesojās visās pilsētas vidusskolās, kur tika iepazīstināti ar mācību programmām, īpašajām iespējām un līdzpārvalžu darbu.

Otro gadu

Karjeras pasākumu kūrēja novada bērnu un jauniešu centra speciāliste Līga Kovaļeva: „Šis ir otrais gads.

 

Pieteikti bija 243 jaunieši: 60 no pagastiem, pārējie no pilsētas skolām.

 

Visus dalījām četrās grupās, aptuveni 60 katrā, un kopā ar skolotājiem viņi devās uz katru vidusskolu.” Problēmas ar transportu liedza ierasties četriem Kuldīgas pamatskolas Basu filiāles audzēkņiem. Citas skolas neapskatīja Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas  devītklasnieki, jo tie uzņēma ciemiņus pašu mājās. 

 

„Mazliet iesēja šaubas”

Kurzemnieks ar vienu grupu (Ēdoles, Vārmes pamatskolas un Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) skolēniem) tikās, kad viss jau bija uzklausīts un apskatīts.

Jaunieši pēc garās dienas teicās esam mazliet noguruši un izsalkuši, bet citādi bijis interesanti.

Vārmenieks Ivis Paegleskalns jau zina, kur dosies pēc 9. klases: „Tā noteikti nebūs Kuldīga. Vēlos mācīties Ventspils tehnikumā, visticamāk, ko tehnisku.

 

Veltīga šī diena tomēr nebija, jo mani uzrunāja Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā redzētais: vide, piedāvājums.

 

Pat mazliet iesēja šaubas par izvēli.”
Ēdolnieks Markuss Sembiņš Kandavas lauksaimniecības tehnikumā apgūšot lauksaimniecības mehanizāciju. Viņam neesot bijis pārāk svarīgi redzēt, kas notiek Kuldīgā, tomēr paticis 2. vidusskolas sporta pulciņu piedāvājums.

Kārlis Ezermalis no KCV pārliecināts, ka dosies uz Ventspili apgūt mehanizāciju: „Interesanti bija Kuldīgas ģimnāzijas robotikas kabinetā.” Vienīgi ēdolniece Monta Tetere atzīstas, ka gatava nākamruden doties uz ģimnāzijas 10. klasi – par to domājot jau pāris gadu.

 

 

Jākonkurē ar tehnikumiem

KCV skolotāja Maruta Birzniece un Kuldīgas 2. vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja Inese Reisa vērtē: tāda iepazīstināšana esot pozitīva, laiks gan izvēlēts neparocīgs – degungalā pirmā semestra beigas, tāpēc labāk būtu uz pavasara pusi.

 

Vidusskolām katrs skolēns ļoti vērtīgs, un neesot viegli konkurēt ar tehnikumiem,

 

kur audzēkņi saņem stipendiju. No pagastiem uz vidusskolām atnāk daudzi, toties vairums pilsētnieku paliek savā skolā.

Šīs tendences apliecina arī dati Kuldīgas novada domes mājaslapā, kur apkopota pēdējo trīs mācību gadu devītklasnieku izvēle (www.kuldiga.lvIzglītība – Profesionālā karjera).

 

 

Attēlā:

Ēdoles pamatskolas devītklasnieki ar autobusu dodas mājās pēc visu Kuldīgas vidusskolu apskates.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: