Aizvērt

Otro sezonu sporto visi

2016. gada 9. decembrī, 15:24
Raksta autors: Vija Zariņa
Otro sezonu sporto visi
Foto: Aivars Vētrājs
Šoruden arī Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3.b klase iesaistījās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projektā "Sporto visa klase". Bet 4.a klase turpina dalību otro gadu.

BĒRNIEM PATĪK PELDĒT

Abām klasēm papildus divām mācību programmā paredzētajām sporta stundām notiek vēl trīs fakultatīvās (iekļauta arī viena obligātā peldētmācības stunda).

Trešklasnieki zinājuši, ka skolasbiedri projektā piedalās, bet neko vairāk. Kad audzinātāja Santa Reimane piedāvājusi sportot arī viņiem, ar prieku piekrituši. Nu jau gandrīz divus mēnešus sporta stundas notiek katru dienu, bērni bijuši atklāšanas pasākumā Valmierā, reizi nedēļā mācās peldēt.

 

„Zēniem visvairāk patīk futbols, meitenēm skriešana, bet visiem peldēšana,”

 

cits caur citu stāsta mazie. Pāris meitenes bilst, ka slodze ir lielāka, sākumā bijis grūti pierast, bet cita smejas – mamma esot ļoti apmierināta, jo vakaros mājās valdot miers. Zēni gan ir vienprātīgi: stundās nosēdēt esot daudz vieglāk.

Sporta skolotāja Līga Zeidaka: „Šī klase ir ļoti sprigana un sparīgi mācās peldēt. Vecāki ļoti atbalsta: brauca līdzi uz Ventspils baseinu, palīdzēja žāvēt matus un orientēties svešajā vietā. Martā brauksim uz Kurzemes stafetes sacensībām Saldū. Vēl varu uzteikt LOK metodiskos materiālus – atliek atšķirt, un prom uz stundu strādāt.”

 

 
POZITĪVI REZULTĀTI

Olimpiskie audzinātāji, kuri palīdz 4.a klasei, būs arī trešklasnieku palīgi. Tas ir volejbola treneris Andris Šmēdiņš, skrējējs, orientierists un V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija sporta skolotājs Kristaps Bērziņš, spēkavīrs Māris Rozentāls, palīdz arī Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma sporta skolotājs un entuziasts Arvīds Šefanovskis. Fakultatīvās stundas vada un peldēt māca skolotāja Dzintra Freimane.

Direktore Lorita Dermane uzsver, ka skolai laimējies: tieši durvju priekšā laba sporta bāze; vēl vienkāršāk būs, kad Kuldīgā darbu atsāks baseins, bet pagaidām pašvaldība maksā par braucieniem uz Ventspili.

 

„Dalībai projektā redzu pozitīvus rezultātus: klašu kolektīvi saliedējas, un vērtētas tiek arī sekmes.

 

Pagājušogad iekļuvām finālā, un par to LOK dāvinājums ir sporta tērpi, kas nebūs jāpērk no jauna. Inventārs lielākoties iegādāts, atliek vien papildināt. Martā Kuldīgā pulcēsies Kurzemes ceturtklasnieki, lai sacenstos stafetē, un līdzjutēji varēs par savējiem turēt īkšķus.”

 

 

Attēlā:

Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3.b – projekta Sporto visa klase dalībnieki – apgūst akrobātikas elementus.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi