Aizvērt

Stiprina sadraudzības saites

2016. gada 22. decembrī, 17:03
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Stiprina sadraudzības saites
Foto: Juris Lipsnis
Pagājušajā nedēļā Kuldīgas novada Vārmes pamatskolā viesojās starptautiska skolu projekta dalībnieki – 24 skolēni un 12 skolotāji no Itālijas, Grieķijas, Spānijas, Ungārijas, Polijas un Francijas.

UZŅEM ĢIMENĒS

Vārmes pamatskolas 7.–9. klašu skolēni projektā Ready, Steady, Life. A Healthy Lifestyle piedalās kopš pagājušā mācību gada. Tā mērķi ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, ieviest inovatīvas mācību metodes un sekmēt skolēnu motivāciju. Divos gados no katras skolas četri skolēni un divi skolotāji nedēļu viesojas pie kāda no projekta dalībniekiem, dzīvojot ģimenēs.

 

Vārmenieki jau četrās valstīs bijuši, priekšā vēl braucieni uz Grieķiju un Itāliju.

 

Viesi Vārmē arī tika izmitināti 15 skolēnu ģimenēs. Vecāku atsaucība bija apbrīnojami laba. Edgara Ērgļa ģimenē dzīvoja divi zēni no Polijas un Ungārijas: „Pirmās divas dienas nebija, par ko īsti runāt, viņi bija nobijušies. Vēlāk kopā bija interesanti. Es biju viesģimenē pie ungāru zēna. Projektā esmu daudz ieguvis, labāk protu angļu valodu, esmu iepazinis citas valstis.”

Viesskolotāji visu nedēļu nak-šņoja Kuldīgā, viesnīcā Jēkaba sēta.

 

 

„ESAM TIK DAŽĀDI”

Viesi iepazinās ar skolu un pagastu, mācījās latviešu tautas dejas. Pēc ekskursijas un orientēšanās spēles Kuldīgā tikās ar novada domes priekšsēdi Ingu Bērziņu. Viena diena tika veltīta Vecrīgas apskatei, maizes ceptuvē Lāči  degustēta rupjmaize un ceptas piparkūkas. Tika arī apskatīts Snēpeles pagasta viesu nams Mazsālijas un briežu dārzs. Jaunieši sportoja, piedalījās Vārmes skolas Ziemassvētku tirdziņā.

 

„Latvijā man ļoti patīk, tā ir tik atšķirīga no valsts, kurā es dzīvoju,”

 

saka Dimitris Alimantiris no Grieķijas. „Šeit viss notiek telpās, bet mēs Grieķijā pārsvarā laiku pavadām brīvā dabā. Šeit cilvēki arī citādāk ēd, citādāk ģērbjas un dzīvo ļoti atšķirīgu dzīvi no mūsējās.” Skolotāja Annamarija Miszei no Ungārijas: „Latvijā ir interesantas ēkas, skaistas vecpilsētas, daudz safotografēju. Ungārijā nekur nav no koka būvētas mājas. Arī Ungārijā ir mazas skolas, bet skolēnu skaits katrā klasē – lielāks.”

Projekta koordinators, skolotājs no Francijas Lorāns Blankērs: „Pilnīgi visi Latvijā esam pirmo reizi. Ļoti skaista zeme, atmosfēra burvīga, laipni cilvēki. Francija ir projekta koordinatore. Manuprāt, uzsāktā draudzība turpināsies.”

 

 

LABA PIEREDZE VISIEM

No Vārmes skolas projektā iesaistījušās skolotājas Aiva Zandere, Ilze Birģele un direktore Daiga Lapčinska. „Esam iemācījušies izmantot jaunākās tehnoloģijas, gatavojam prezentācijas tiešsaistē. Šī ir mūsu iespēja bērniem tikt ārpus ierastās vides, iegūt zināšanas interesantā veidā. Skolotājiem tā ir praktiska pieredze ceļojumu plānošanā, dokumentu kārtošanā,”  saka direktore.

Angļu valodas skolotāja I.Birģele uzskata, ka lielākais skolēnu guvums ir savas varēšanas apzināšanās. „Tā ir arī iespēja pārliecināties, ka angļu valodu mūsu bērni prot pat labāk par citiem vienaudžiem.

 

Skolotāji redz, kāda ir izglītības sistēma citur.

 

Polijā, piemēram, skolotājiem ir mazāka slodze. Grieķijā nav pieņemts, ka vienā skolā mācās sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas bērni. No Francijas piedalās arodvidusskola, tur redzējām, ka pamatā mācības tiek balstītas praktiskās nodarbēs. ”

Visās tikšanās reizēs projekta dalībnieki strādā arī pie kopīgas veselīga dzīvesveida skaidrojošās vārdnīcas izveides. Tā pavasarī tiks pabeigta, tiekoties Itālijā.

 

 

Attēlā:

Projekta dalībnieki draudzības saites stiprināja arī sportiskās aktivitātēs Kuldīgas vieglatlētikas manēžā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi