Aizvērt

Pirmais eksāmens aiz muguras

2017. gada 22. martā, 15:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Pirmais eksāmens aiz muguras
Mirklis pirms 12. klases centralizētā krievu valodas pārbaudījuma Kuldīgas Centra vidusskolā. Ar pasēm, rakstāmrīkiem un ūdens pudelēm rokās te ieradušies arī pārējo pilsētas vidusskolu eksaminējamie.
Foto: Aivars Vētrājs
12. klašu skolēniem šonedēļ brīvdienas, jo pagājušonedēļ viņi aizvadīja pirmo valsts pārbaudījumu ceļā uz vidusskolas absolvēšanu – eksāmenu svešvalodā.
ČETRI VALSTS PĀRBAUDĪJUMI

Kopumā vidusskolēniem jāpiedalās trīs obligātajos (latviešu valodas, matemātikas un izvēles svešvalodas) un vienā izvēles eksāmenā.

Par pirmo svešvalodu Latvijā noteikta angļu, tāpēc visvairāk jauniešu izvēlas to, bet eksāmeni tiek kārtoti arī krievu un vācu valodā. Pirmajā dienā ir rakstisks tests, nākamajā dienā vai divās (atkarībā no eksaminējamo skaita) – mutvārdu eksāmens, un saruna ar skolotāju tiek ierakstīta. Eksāmenus veido un centralizēti labo Rīgā, tāpēc novērtējumu varēs uzzināt tikai vasaras sākumā.

16. martā Kuldīgas Centra vidusskolā (KCV) notika krievu valodas eksāmena rakstiskā daļa, uz kuru ieradās pilsētas skolēni, kuri bija tam pieteikušies. Viņi izskatījās gana mierīgi un stāstīja, ka liela satraukuma neesot. To apliecināja arī Alise Valtere: „Man šī valoda padodas labāk nekā angļu, mājās runājam krieviski.”


DAŽI IZVĒLAS DIVAS VALODAS

KCV skolotāja Aina Stepēna pastāstīja, ka šogad krievu valodu izvēlējušies seši pašmāju, viens V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas un 11 Kuldīgas 2. vidusskolas audzēkņi.
„Trīs no manējiem izvēlējušies kārtot gan angļu, gan krievu valodu.

Piemēram, Viktorijai Safonovai angļu valodas sertifikāts būs vajadzīgs augstskolā, bet krievu valodā viņa jūtas stiprāka. Tā ir arī alternatīva bioloģijai, ķīmijai vai fizikai. Ja salīdzina eksaminējamo skaitu manā skolā, pērn tādu bija trīs, līdzīgi arī vairākus gadus iepriekš, bet 2012. gadā – septiņi.”

Nākamais pārbaudījums vidusskolēniem būs īpašs – 12. aprīlī pirmo reizi valstī notiks piloteksāmens dabas zinībās, ķīmijā vai fizikā (pēc izvēles). Savukārt latviešu valodā eksāmens būs 16. maijā, matemātikā – 19. maijā. Maijā un jūnija sākumā noteikta arī virkne izvēles pārbaudījumu. Centralizētos sertifikātus plānots izsniegt 29. jūnijā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: