Aizvērt

RPIVA: solījumi un raizes

2017. gada 3. aprīlī, 08:00
Raksta autors: Vija Zariņa
RPIVA: solījumi un raizes
Ieiet pa Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas ēkas durvīm kā RPIVA studentam, bet iznākt kā LU studentam. Kāda būs dzīve pēc 1. oktobra?
Foto: Aivars Vētrājs
Neņemot vērā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) protestus, Ministru kabinets lēma: akadēmiju ar 1. oktobri pārņems Latvijas Universitāte (LU) un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.
Saskaņā ar rīkojumu LU pārņems un turpinās arī nepilna laika studiju programmas visās RPIVA filiālēs, tai skaitā Kuldīgā. Izglītības un zinātnes ministrijas augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa apstiprina, ka tuvākajos divos trīs gados nekam nevajadzētu mainīties ne studentu, ne akadēmiskā personāla dzīvē. Pēc tam ministrija raudzīsies, kā filiāļu tīkls varētu kalpot par skolotāju tālākizglītības un resursu centriem.

RPIVA rektore Daina Voita pārliecināta – lēmums par likvidāciju bijis klaji politisks, tagad svarīgākais, lai netiktu aizskartas studentu un darbinieku intereses un tiesības: „Kopā nāks likvidācijas komisija, kam līdz 1. oktobrim jāpaveic ļoti daudz.
Ir virkne neskaidru un sarežģītu jautājumu, bet laika maz.  Vēlos saprast, kā tas būs.”

Kuldīgas filiāles vadītāja Ruta Karloviča līdz pēdējam brīdim nav ticējusi, ka likvidēs sevi pierādījušu augstskolu: „Naudai un politikai pretinieku nav. 1. jūnijā jābūt gatavam likvidācijas plānam, tad arī būs kāda konkrētība.”

Kuldīdzniece Madara Veldre mācās 4. kursā par sākumskolas un pirmsskolas skolotāju, decembrī būtu jābeidz augstskola, bet 1. oktobrī tā beigs eksistēt. Viņa neticot solījumiem, jo domā – tad taču kāds no ierēdņiem vai LU pārstāvjiem būtu atbraucis, skaidrojis. Ar studentiem esot runājuši tikai akadēmijas un Kuldīgas pašvaldības pārstāvji.

Arī Zane Imangulova, kas studē tās pašas studiju programmas 1. kursā, saka, ka tādas sākumskolas un pirmsskolas skolotāja programmas neesot ne LU, ne Liepājas Universitātē: „Nesaprotu, kā tiks pielīdzināta studiju programma? Akreditācijas termiņš tai ir līdz 2019. gadam. Ja nepārakreditēs, diploma nebūs.”

Kuldīgas domes priekšsēde Inga Bērziņa uzsver, ka pašvaldība ir ieinteresēta, lai pastāvētu Kuldīgas filiāle. Par to ministrijai rakstījusi atklātajā vēstulē; pievienojušās arī citas pašvaldības, kuru teritorijā ir RPIVA filiāles.
„Mēs sekosim līdzi, lai tiktu izpildīts viss studentiem solītais attiecībā uz līgumu pārņemšanu, mācību laikiem utt.

Tuvākajā laikā organizēsim studentu klātienes tikšanos ar ministrijas un/vai LU pārstāvjiem, lai viņi saņemtu informāciju no pirmavota,” tā I.Bērziņa.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi