Aizvērt

Sportojot – labāka veselība, možs gars

2017. gada 10. aprīlī, 02:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Sportojot – labāka veselība, možs gars
Projektā "Sporto visa klase" vieglatlētikas manēžā – Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 3.b klases komanda.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 4.a un 3.b klase projektā "Sporto visa klase" stafetes sacensībās savā apakšgrupā ieguvušas pirmo vietu.
Latvijā projekts paredz nedēļā divu obligāto sporta stundu vietā piecas, tai skaitā vienu peldēšanas nodarbību. Pavasarī tiek pārbaudīta skolēnu fiziskā forma, rīkotas sacensības stafetē, salīdzināti mācību sasniegumi (izraksti no portāla E-klase), tāpat vērtēts, cik saliedēts ir kolektīvs, kā paveikts projektā rosinātais labais darbs.

Alternatīvās sākumskolas 4.a klase (audzinātāja Lāsma Balode) ar lieliskiem panākumiem projektā piedalās otro gadu. Savā apakšgrupā starp astoņām Kurzemes un Zemgales skolām šie bērni ir gan labākie fiziskajā sagatavotībā un stafetē, kas notika Saldū, gan izcilākie sekmēs. 11. aprīlī viņi kopā ar audzinātāju dosies paveikt savu labo darbu – izliks mežā putnu būrīšus.

Trešklasnieki aizvadītajā nedēļā pulcējās Kuldīgas vieglatlētikas manēžā. Alternatīvās sākumskolas 3.b klase (audzinātāja Santa Reimane) 13 Zemgales un Kurzemes skolu komandu vidū par prieku vecākiem un skolotājiem ieguva 1. vietu stafetē. Klases labais darbs bija pārtikas ziedojumu kaste Ziemassvētkos zem egles Pilsētas laukumā. Tajā ikviens bija aicināts ielikt produktus, bet tie, kuriem nepieciešams, tos varēja paņemt.

Sacensībās manēžā līdzjutēju vidū bija arī šo skolēnu vecāki. Alises Gūtmanes tētis Nauris Gūtmanis un Elizabetes Priedoliņas mamma Agnese Šķēle apstiprināja: viņi ir ļoti apmierināti, ka bērni sporto vairāk nekā vienaudži.

Sporta stundas abām klasēm vada skolotājas Līga Zeidaka un Dzintra Freimane. Viņas atzīst, ka lielāks nodarbību skaits uzlabo gan bērnu veselību, gan sekmes.

„Viņi gandrīz nav slimojuši, pēc garā darba cēliena joprojām ir mundri, viņiem netrūkst enerģijas,” tā par ceturtklasniekiem saka L.Zeidaka.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: