Aizvērt

Vidusskolēni Eiropas deputātu krēslos

2017. gada 12. maijā, 06:00
Raksta autors: Elīza Jansone (Jauno žurnālistu skola)
Vidusskolēni Eiropas deputātu krēslos
Foto: KCV arhīvs
Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) Eiropas klubs šajā mācību gadā piedalījās Eiropas Parlamenta informācijas biroja konkursā un ieguva balvu – braucienu uz pasākumu "Euroscola" Strasbūrā.
Tā ir iespēja ne tikai apsēsties deputātu vietās, bet arī pašiem izmēģināt, kā parlaments strādā. Aprīļa beigās Strasbūrā ieradās ap 500 dalībnieku no 22 valstīm. No KCV turp devās 24 vidusskolēni kopā ar skolotājām Ivetu Eglīti, Ingu Reimani un direktori Brigitu Freiju. Darba valodas bija angļu un franču.


APSPRIEŽ SVARĪGAS TĒMAS

Pēc ierašanās parlamentā un drošības kontroles jaunieši tika iepazīstināti, kā noritēs diskusijas. Plenārsēžu zālē varēja ieņemt Eiropas deputātu vietas. Pārstāvji iepazīstināja katrs ar savu skolu, KCV prezentēja Edijs Dēliņš, un visi dalībnieki tika nofotografēti. Aptaujā skolēni varēja lietot deputātu balsošanas iekārtas.

Pēcpusdienā jaunieši pulcējās komisiju sēžu telpās, lai apspriestu Eiropā aktuālo. Bija sešas diskusiju tēmas: vide un atjaunojamā enerģija, drošība un cilvēktiesības, attīstības palīdzība, Eiropas nākotne, migrācija un integrācija, jauniešu nodarbinātība.

Dienas beigās visi atkal tikās plenārsēžu zālē, lai katra diskusiju grupa izteiktu savus priekšlikumus un atbildētu uz jautājumiem. Katra grupa izvirzīja runātāju un protokolētāju, viens no tiem bija arī KCV skolnieks Krists Zeidlers.

Notika arī spēle Eurogame, kurā komandām, kas veidotas no četru valstu pārstāvjiem, bija jāatbild uz jautājumiem par Eiropu dažādās valodās. Apbalvošanā atklājās, ka uzvarētāju komandā darbojās arī Alise Paula Zīverte no Kuldīgas.


NEAIZMIRSTAMS NOTIKUMS

10. klases skolniecei Danielai Reimanei šī diena ļoti patikusi: „Tā bija neatkārtojama iespēja iepazīt jauniešus no citām Eiropas Savienības valstīm, saprast, kā darbojas Eiropas Parlaments un, protams, piedalīties diskusijās par svarīgiem jautājumiem. Tā bija arī iespēja uzlabot angļu valodas zināšanas, jo viss notika angliski. Visa diena tiešām bija aizraujoša un notikumiem pilna.
Braucienā patika arī tas, ka varēja tuvāk iepazīties ar tādiem skolas biedriem, kurus, iespējams, citādi neuzrunātu un neiepazītu.

Es ieteiktu katram jaunietim, ja ir iespēja, doties tādā braucienā, jo tas sniedz neatkārtojamu pieredzi un liek aizdomāties, ka katram ir savs viedoklis, kuru jāiemācās pieņemt, jo katrs esam no citas valsts un ar citu dzīves pieredzi.”

Arī 11. klases skolniekam Patrikam Purviņam šī paliks atmiņā kā lieliska diena: „Varēja iepazīt citu valstu jauniešus, nodibināt sakarus un paplašināt dzīves uztveri, apzinoties to, cik nozīmīgi ir strādāt visām valstīm kopā un palīdzēt otram. Varēja dzirdēt, kā vienā telpā cilvēki vienlaikus sarunājas apmēram 20 valodās. Sākumā, braucot uz parlamentu, šķita, ka nekas īpašs tur nenotiek, bet, kad mūs iepazīstināja ar to, kā deputāti diskutē un pieņem lēmumus, sapratu, cik tas ir nozīmīgi un cik mēs Latvijā varam būt gandarīti, ka esam daļa no tā.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi