Aizvērt

Karjera: teorētiski un praktiski

2017. gada 15. maijā, 00:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Karjera: teorētiski un praktiski
Maize un veids, kā pie tās tika senāk un tagad, – par to skolēniem un karjeras konferences dalībniekiem atklātajā nodarbībā stāsta Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolotāja Aina Tovstuļaka.
Foto: Aivars Vētrājs
Darba tirgus gaida sagatavotus cilvēkus – tāda bija galvenā tēma karjeras izglītības trešajā konferencē, kurā Kuldīgā pulcējās 75 karjeras konsultanti no visas Latvijas.
To organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra un Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācija.

Kā pastāstīja Guntra Krūkliņa, karjeras konsultante V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā un Kuldīgas pamatskolā, divas iepriekšējās konferences notikušas Rojā, bet šogad tā pārcelta uz Kuldīgu.

Lai pienācīgi sagatavotos darba dzīvei, ļoti nozīmīgi ir skolēnus konsultēt jau no mazām dienām, ideālā gadījumā pedagogi motivē viņus sākt pašizpēti, iegūt priekšstatu par savu personību un dotībām, veicina atbildību par savu dzīvi un profesijas izvēli, norāda G.Krūkliņa.

Konsultanti uzklausīja vairāku speciālistu lekcijas, tostarp par karjeras vadības prasmēm mācību priekšmetos stāstīja Kuldīgas novada izglītības nodaļa speciāliste Lilita Mačtama, bet labās prakses piemērus minēja G.Krūkliņa. Konferences dalībnieki devās arī uz skolām – pamatskolu, ģimnāziju, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolu, Kuldīgas Centra vidusskolu –, kur vēroja stundas, bet pēc tam grupās analizēja redzēto. Viesi silti atsaucās par omulīgo gaisotni, daudzi pēc darba cēliena apskatīja pilsētu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi