Aizvērt

Karjera: teorētiski un praktiski

2017. gada 15. maijā, 00:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Karjera: teorētiski un praktiski
Maize un veids, kā pie tās tika senāk un tagad, – par to skolēniem un karjeras konferences dalībniekiem atklātajā nodarbībā stāsta Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skolotāja Aina Tovstuļaka.
Foto: Aivars Vētrājs
Darba tirgus gaida sagatavotus cilvēkus – tāda bija galvenā tēma karjeras izglītības trešajā konferencē, kurā Kuldīgā pulcējās 75 karjeras konsultanti no visas Latvijas.
To organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra un Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācija.

Kā pastāstīja Guntra Krūkliņa, karjeras konsultante V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā un Kuldīgas pamatskolā, divas iepriekšējās konferences notikušas Rojā, bet šogad tā pārcelta uz Kuldīgu.

Lai pienācīgi sagatavotos darba dzīvei, ļoti nozīmīgi ir skolēnus konsultēt jau no mazām dienām, ideālā gadījumā pedagogi motivē viņus sākt pašizpēti, iegūt priekšstatu par savu personību un dotībām, veicina atbildību par savu dzīvi un profesijas izvēli, norāda G.Krūkliņa.

Konsultanti uzklausīja vairāku speciālistu lekcijas, tostarp par karjeras vadības prasmēm mācību priekšmetos stāstīja Kuldīgas novada izglītības nodaļa speciāliste Lilita Mačtama, bet labās prakses piemērus minēja G.Krūkliņa. Konferences dalībnieki devās arī uz skolām – pamatskolu, ģimnāziju, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolu, Kuldīgas Centra vidusskolu –, kur vēroja stundas, bet pēc tam grupās analizēja redzēto. Viesi silti atsaucās par omulīgo gaisotni, daudzi pēc darba cēliena apskatīja pilsētu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds ir darbs attālināti?
Man tas ir atklājums
Ir ērts
Ietaupa laiku un citus resursus
Ir sarežģīts
Nav produktīvs
Ir apgrūtinošs
Nevaru pateikt; nestrādāju attālināti
Kurzemnieks Horoskopi