Aizvērt

Iezvanīts nākamais dzīves posms

2017. gada 17. maijā, 02:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Iezvanīts nākamais dzīves posms
Vārmes pamatskolas 9. klase pie rokas pirmklasniekiem dodas uz svinīgo pēdējā zvana pasākumu.
Foto: Roberts Prauliņš
Sācies eksāmenu laiks, jo 9. un 12. klasēm noskanējis zvans uz pēdējo mācību stundu. Laba vēlējumus saņēmuši arī Vārmes pamatskolas topošie absolventi.
Skanot zvanam, uz svinīgo pasākumu pa muižas vēsturiskajām kāpnēm viņus pavadīja pirmklasnieki. Gaviļnieku pirmā audzinātāja Daiga Keiša sagatavojusi lielisku dāvanu – toreizējo pirmklasnieku zīmējumus un uzticētos sapņus, par ko toreiz vēl mazie cālēni gribējuši kļūt. Dāvinot tējas karotītes, pedagoģe aicināja vienmēr atcerēties pirmo skolu un vietu, no kuras katrs nākam. Savukārt audzinātāja Baiba Lange kopā ar savējiem uzdziedāja draisku dziesmu. Anete Baldiņa, Rihards Okmanis un Artis Bieriņš saņēma atzinības rakstu par skolas vārda spodrināšanu.

Sekmes eksāmenos devītajiem vēlēja arī skolas biedri: tika dāvinātas ievārījuma burciņas, bija dejas, skanēja reps un pašsacerēti dzejolīši, kuros atklāti raksturoti nākamie absolventi. Svinīgas runas mijās ar anekdotēm par skolas dzīvi, katra devītklasnieka personības īpašības tika salīdzinātas ar kādu dzīvnieku. Astotklasnieki teju vai saraudināja vecākus un skolotājus ar fotogrāfiju virkni, kurā izlaiduma klase redzama deviņu gadu laikā.

Nākamie absolventi skolotājiem pateicās ar palodzes tomāta dēstu – tas atgādinās par jaukajiem brīžiem un sastrādātajām blēņām, savukārt tehniskie darbinieki tika pie tortes, jo viņi rūpējušies, lai skolā būtu silti un tīri.

„Ir lepnums par paveikto, mazliet skumji un satraucoši,” tā devītklasnieki raksturoja savu noskaņojumu. Visgrūtāk būšot šķirties no klasesbiedriem. Izglītību visi desmit turpinās tehnikumos: četri došoties uz Ventspili, trīs uz Kuldīgu, divi uz Liepāju, bet viena meitene – uz Saldu. Beidzēju vietā rudenī te gaitas sāks deviņi pirmklasnieki.

Mamma Iveta Okmane apliecināja, ka pēdējā zvana pasākums bijis mīļš un aizkustinošs: „Mazliet ir satraukums par eksāmeniem, bet zinām, ka viss būs kārtībā. Lai jaunieši dodas uz tām mācību iestādēm, kuras izvēlējušies paši, nevis vecāki. Viss izdosies!”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: