Aizvērt

Satikšanās prieks

2017. gada 22. maijā, 06:30
Raksta autors: Vija Zariņa
Satikšanās prieks
„Bijām jautra klase, ar sirsnību atceramies mūsu skolotājas Sandru Junkeri un Inetu Megni,” stāsta četri no 2011. gada izlaiduma jauniešiem: Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra skolotājs Edgars Saliņš, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkne Ieva Jansone, kā arī Ieva Skrundze, kura tagad audzina meitiņu, un no Lielbritānijas atbraukušais Elvis Rozenbergs, kurš strādā Hītrovas lidostā.
Foto: Laila Liepiņa
Vilgāles pamatskolas salidojumā satikās ap 140 absolventu, un balle turpinājās līdz diviem naktī.
Pirms svinīgā sarīkojuma viesus pie Vilgāles pamatskolas sveica Snēpeles kapela Kā ir, tā ir, bet skolas direktore Astrīda Štorha pastāstīja, ka tiekot svinēti 77 gadi, kopš sākusi darboties Zaļumnieku pamatskola, un 25 gadi, kopš atvērta jaunā Vilgāles pamatskola.

Viesu vidū arī kādreizējā Vilgāles skolotāja Aija Plēsuma, kura kopš 2007. gada strādā Rīgā. „Āgenskalna Valsts ģimnāzijā man ir brīnišķīga 9. klase ar vidējo atzīmi 8,1. Bet darbā jāiegulda ļoti daudz enerģijas, jo prasīgi ir bērni, vecāki, vadība,” stāsta Aija, piebilstot, ka uz dzimto pusi atbraukusi ar lielu prieku, jo kā skolniece un skolotāja viņa šeit tomēr aizvadījusi 26 mūža gadus. Uz salidojumu pie savējiem no Jūrkalnes bija atbraukusi arī Planīcas pamatskolas direktore Marija Janvāre, joprojām mundra septiņdesmitgadniece.

Vilgālnieku Dadzīšu ģimenē abi ir absolventi: Ieva beigusi skolu 1954. gadā, bet Imants – 1953. gadā. Imants stāsta, ka pirms pāris dienām bijis pēdējā klasesbiedra bērēs.

„Esam priecīgas, gribam satikties ar skolas biedriem,” stāsta krietni jaunākā kuldīdzniece Kristīne Fībiga un viņas klasesbiedrene Baiba Biksone, kura atkal atgriezusies Vilgālē. Kristīnes un Baibas bērni mācījušies jaunajā skolā, un viss jau te pazīstams. No Norvēģijas uz salidojumu bija ieradies tālbraucējs šoferis Viesturs Lode.

Svinīgajā apsveikuma koncertā piedalījās skolas un pagasta pašdarbnieki, kā arī absolventi – uzstājās dziedātājs Jānis Buķelis, viņa māsa, Vārmes pamatskolas mūzikas skolotāja Inese Krūmiņa, muzicēja Liepājas simfoniskā orķestra vijolniece Maija Apenīte, koncertu apskaņoja absolvents Edgars Giberts.

Skolas kolektīvs, gatavojoties svētkiem, bija ieguldījis lielu darbu: gaumīgi pārvērsta sporta zāle, par ko lielais paldies pienākoties saimniecības pārzinei Maldai Zeidakai un skolotājai Alisei Šternbergai. Absolventu klašu fotogrāfijas un atmiņas par savu skolas laiku viesi varēja atrast muzejklasē, par ko rūpējusies skolas bibliotekāre Dacīte Rozentāle, skolotāja Dina Zvejniece, darbu ieguldījusi lietvede Evika Zeidaka.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: