Aizvērt

"Cita spēle" – labā aizrautība

2017. gada 24. maijā, 01:00
Raksta autors: Klinta Tāfelberga (Jauno žurnālistu skola)
"Cita spēle" – labā aizrautība
Kabiles pamatskolas avīze Kabata, kurai ir arī "TV pielikums", šogad svin jau 20. gadskārtu. Jauno korespondentu pulciņā darbojas arī Markuss Zagorskis un "Kabatas" redaktore Ieva Dubāne (no labās). Ar viņiem pozē klauns (Marita Citlava no BJC).
Foto: Lāsma Reimane
Interešu izglītība ir kā spēle, ar ko var aizrauties labvēlīgi, – to pasākumā "Cita spēle" Kuldīgā, 1905. gada parkā, vēlējās parādīt novada bērnu un jauniešu centra (BJC) pulciņi.
Priecīgā noskaņojumā parkā rosījās daudzi, kas visiem rādīja gada laikā apgūto. Darbnīcās izmēģināt ko jaunu varēja ne tikai bērni un pusaudži, bet arī skolotāji, vecāki un citi, kam bija interese.


MUZICĒ, VEIDO, DISKUTĒ

Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) 5.c klases skolniece Marta Paegle šogad darbojusies keramikas, dabaszinību un pērļošanas pulciņā. „Man vislabāk patika keramika, jo tur varēju pati uztaisīt vāzi, dzīvnieku vai ko citu. Visu mācību gadu cītīgi esmu gājusi uz pulciņiem, jo man patīk brīvo laiku izmantot lietderīgi.” Šoreiz dabaszinātņu laboratorijā Marta ar biedriem rādīja, kā no papīra lapas uztaisīt galda spēli.

Cita spēle dod mums iespēju reklamēt skolas avīzi, piesaistīt kādu jaunu korespondentu un atrādīt padarīto,” stāsta Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 9. klases audzēkne Ieva Dubāne, kura darbojas jauno korespondentu pulciņā un ir skolas avīzes Kabata galvenā redaktore. Ieva nenoliedz: visi, kuri pulciņā darbojas, vēlāk nepalīdz veidot avīzi un neizvēlas profesiju saistīt ar žurnālistiku, tomēr te iegūtās zināšanas noder arī citur.

Jauniešus visvairāk iekārdināja diskusija ar dziedātāju Aminatu un producentu Arstarulsmiru (Gustavu Buteli). Abas slavenības intervēja KCV 9. klases skolnieks Ernests Vēzis, bet arī klausītāji varēja jautāt par viņu pieredzi un karjeru. Mazie tikmēr pieskandināja parku ar dziesmām un dejām.
Ar bungu un plaukstu ritmiem vilināja brazīliešu cīņas kapoeiras pulciņš, bet uz flīžu celiņiem bērni zīmēja un rakstīja veltījumu māmiņām.

Ventspils zinātnes un tehnoloģiju muzeja Kurzemes democentrs darbnīcās varēja taisīt vēja ģeneratorus, vannas bumbas, atlecošas bumbiņas un piedalīties spēlēs, un tā bija visapmeklētākā vieta bērniem no 1. līdz 9. klasei. Darbnīcas vadītāja Eva Daigina atzīst, ka ir pārsteigta par skolēnu aktivitāti un vēlmi eksperimentēt, pašiem taisot mehānismus no stienīšiem, gumijām un plastmasas glāzītēm.


VAR NODERĒT IEROSMEI

Šajā mācību gadā Kuldīgas novada BJC pārziņā ir apmēram 120 interešu izglītības pulciņu, kuros darbojas vairāk nekā 3000 skolēnu. Daļa iemācīto jau parādījusi skatēs un konkursos, citi to rādīja šeit. Centra direktore Inesepašdarbnieki Astaševska stāsta: „Cita spēle notiek katru gadu, bet šogad nolēmām pulciņu atskaiti apvienot ar Ģimenes dienu un nolikt visu acu priekšā, lai kādam, kas vēl nekur nepiedalās, tas būtu pamudinājums iesaistīties nākamgad.
Tāds nosaukums izvēlēts tāpēc, ka galvenā ideja bija parādīt, cik radoši un atšķirīgi esam un ka interešu izglītība ir citāda spēle, ar ko var aizrauties.

Nespēju novērtēt kādu visaktīvāko un labāko pulciņu – manuprāt, visi pastrādājuši kārtīgi. Skolēnu padarītais ir ļoti atkarīgs no vadītāja iniciatīvas rosināt bērnus kaut ko pasākt. Tikpat atšķirīgi, cik bērni, ir arī pulciņi pagastos un pilsētā.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi