Aizvērt

Vēsture un mūsdienīgais – saskanīgas melodijas

2017. gada 26. maijā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Vēsture un mūsdienīgais – saskanīgas melodijas
E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas svinīgajā atklāšanā simbolisko lenti grieza ne vien projektā iesaistītie cilvēki, bet arī mājas saimnieces – mūzikas skolotājas Māra Šlakorcina, Inguna Svara un Velta Jūrmale.
Foto: Lāsma Reimane
„Brīžiem šķiet, ka viss notiekošais nav īstenība!” tā pārbūvētās E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas atklāšanā teica skolas direktore Maruta Rozīte.
M.Rozīte, kura iestādi vada 53 gadus, atcerējās, ka pirmās runas, ka skolai vajadzīgas ielākas telpas, atskanējušas jau 1968. gadā.

Atklāšanā klāt bija projektā iesaistītie cilvēki, skolas kolektīvs, absolventi, atbraukuši arī sen neredzēti kolēģi – profesore Eleonora Testeļeca ar sveicieniem no Latvijas Mūzikas akadēmijas vadības, draugi no Gēsthahtes.

Mūzikas skolas pārbūves būvprojekta autors, arhitekts Ēriks Cērpiņš uzsvēra, ka vienīgā īstenā arhitekta valoda ir dakstiņi un ķieģeļi, un uzteica Kuldīgas mūrnieku veikumu, jo Latvijā neesot daudz speciālistu, kuri spēj kvalitatīvi mūrēt ķieģeļus. „Ar skaņu ir jācīnās, tā jāvēro un jāmīl. Ceru, ka tā šajā ēkā būs izcila,” viņš vēlēja. Akciju sabiedrības RERE GRUPA valdes priekšsēdis Guntis Āboltiņš-Āboliņš uzsvēra, ka šajā ēkā apvienojas arhitektūra un mūzika: „Esam savienojuši vēsturi un mūsdienas kā divas saskanīgas melodijas.”

Pie skolas tika iestādītas rozes, klātesošos ar muzikāliem priekšnesumiem sveica skolas koris Cantus, pūtēju orķestris un skolas kamerorķestris.

Objektu būvēja a/s RERE GRUPA uzņēmums RERE MEISTARI, apakšuzņēmējs bija SIA Būvfirma „Inbuv”, projektu vadīja pašvaldības pārstāve Elīna Zīle. Būvuzraudzību objektā nodrošināja uzņēmums Būves un būvsistēmas. Mūzikas skolas pārbūve izmaksāja 1,36 miljonus eiro no pašvaldības budžeta.
Komentāri
Ole
2017. gada 28. maijā, 22:17
Ak vai Muzikas skolas ēkas pieņemšanā gozējas arī Bibliotekas brāķa darbu būvuzraugs! Kauns nav par drūpošo fasādi?
inovācija.
2017. gada 26. maijā, 13:06
Jā, interesants risinājums. Neko nevajag sarežģīt!
blēdis
2017. gada 26. maijā, 11:49
4. bildē ļoti skaista durvju atdure, ierobežotājs vai kā nu lai nosauc to interjera priekšmetu ar kuru atstutētas durvis. Starp citu tas laikam vislabāk ilustrē esošās domes speciālistu prasību līmeni pret būvniekiem, objektu kā tādu un kopējo sapratni par lietu kārtību. Diemžēl atsevišķi kadri pilsētā rausta pat pilsētas pirmo personu aiz diedziņiem kā vadāmu lelli tad laikam nav jābrīnās par inovatīviem risinājumiem, kas vēlāk pilsētai izmaksā milzu naudas remontos un pārbūvēs.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi