Aizvērt

Bērnu drošība ir vissvarīgākā

2017. gada 31. maijā, 05:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Bērnu drošība ir vissvarīgākā
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 2.b klasei notikušas personiskās drošības nodarbības no Džimbas deviņu soļu programmas. Mazajiem nu arī skaidrs, kas jāievēro, lai vasarā viņi būtu priecīgi un veseli.
Klases audzinātāja Inese Vitte uzsver, ka Kuldīgas novada skolotāji aktīvi iekļāvušies nevalstiskās organizācijas Centrs „Dardedze” programmā, kurā soli pa solim kopā ar rokas lelli Džimbu tiek apgūts, ka jāuzticas savai trauksmes izjūtai, ka jālūdz talkā pieaugušie, ka drīkst teikt nē un protestēt, ja kaut kas nešķiet pareizi vai liekas bīstami.

Otrklasnieki steidz rādīt nodarbību mapītes, bet no skapja tiek izcelta Džimba. Stāsta mazā Keitija Jurševska: „Mācījāmies to, ka nedrīkst runāt ar svešiem cilvēkiem, ka mammai jālūdz atļauja, ja gribam kaut kur doties, ka ģimenei vienmēr jāzina, kur mēs esam. Man vislabāk patika nodarbība Nedari tā, man nepatīk.” Alise Robežniece papildina: „Ja svešs cilvēks sāk pieskarties, varu teikt: „Nedari tā! Man nepatīk!” Ja viņš turpina, tad jāatkāpjas un jāsaka: „Nē!” Ja tas nelīdz, jābēg projām un jāsauc palīgā. Vislabākā bija nodarbība Mani nevar piemuļķot, es esmu gudrs.”

I.Vittes audzēkņi gatavi vēl un vēl stāstīt par apgūto un arī pieaugušajiem atgādina, kas ģimenēs jāpārrunā pirms vasaras brīvlaika. Divas trešdaļas klases bērnu prot peldēt, tomēr mazajiem tas jādara vecāku pavadībā. Vasarā jāraugās, lai nepārkarstu: tveicē galva jāapsedz ar cepuri vai lakatiņu, daudz jādzer ūdens. Gandrīz visi prot braukt ar divriteni, bet astoņu gadu vecumā pa ielu drīkst braukt tikai vecāku pavadībā, turklāt mazajam riteņbraucējam vajadzīga ķivere. Izrādās, daudziem tāda jau ir, tomēr dažiem vēl jāiegādājas. Bērni sauc arī indīgos augus, kurus pazīst: plankumaino suņustobru, velna rutku, driģeni, čūskogu, latvāni. Prātīgiem jābūt, kad sastopas ar mājdzīvniekiem vai dzeļošajiem kukaiņiem, pēc pastaigas jāpārbauda, vai nav pieķērusies ērce. Arī negaiss varot būt bīstams. Vasarā ātri bojājas gaļa, desa, zivis un piena produkti – tas jāpatur prātā.

Protams, jāievēro satiksmes noteikumi, un šie otrklasnieki uzskata, ka viņi tos zina. Ja gadījies būt ugunsgrēka vai citas nelaimes tuvumā, tūlīt jāziņo glābējiem. Un klase kopā nosauc tik svarīgo telefona numuru, kas jāiegaumē katram: 112.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi