Aizvērt

2. vidusskolas direktore – Guntra Buivida

2017. gada 12. jūnijā, 05:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
2. vidusskolas direktore – Guntra Buivida
Kuldīgas 2. vidusskolas jaunā vadītāja Guntra Buivida.
Foto: Guntras Buividas arhīvs
Kuldīgas novada dome, diviem deputātiem balsojot pret, vienam atturoties un vienam balsošanā nepiedaloties, 8. jūnija ārkārtas sēdē par Kuldīgas 2. vidusskolas direktori apstiprinājusi Guntru Buividu.
Domes priekšsēde Inga Bērziņa informēja, ka konkursā pieteikušies seši pretendenti. Viņa teica paldies Inesei Reisai, kura aizvadītajā mācību gadā uzņēmās būt direktores pienākumu izpildītāja.

Pret šo lēmumu balsoja Sigita Vaivade un Kristīna Rūtenberga, atturējās Ainars Bierands, bet Baiba Mikāla nebalsoja. S.Vaivade un K.Rūtenberga iebilda, ka deputātiem nav bijusi iespēja piedalīties pretendentu izvērtēšanā un ka viņas labprāt būtu noklausījušās arī pārējo kandidātu skatījumu uz skolas attīstību. „Tas ir ļoti sasteigts lēmums,” teica K.Rūtenberga. I.Bērziņa atbildēja, ka darba intervijās deputāti parasti nepiedalās, tam tiek izveidota īpaša komisija. Tomēr deputāti var piedalīties, ja laikus izsaka šādu vēlmi.

G.Buivida, kurai ir 25 gadu pieredze darbā skolā un arī izglītības vadībā, piebilda, ka savu redzējumu labprāt būtu pastāstījusi. Viņa uzsvēra, ka jau iepriekš septiņus gadus vadījusi mācību iestādi – Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolu – un tajā laikā tai bijuši labi sasniegumi. No 2007. līdz 2015. gadam Kuldīgas 2. vidusskolā G.Buivida bija vācu valodas skolotāja. Tāpēc viņa uzskata, ka labi pazīst kolektīvu, kurā esot izcili pedagogi, un ir pārliecināta par savām spējām kolēģus iedvesmot, radīt labu darba gaisotni: „Es kā vadītāja pienākumus pildīšu godprātīgi un no sirds.”

No 15. jūnija G.Buivida Kuldīgas 2. vidusskolā darbu sāks kā direktores pienākumu izpildītāja, kamēr tiks saņemts Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojums par viņas iecelšanu direktores amatā.

Konkurss uz direktora amatu tika izsludināts arī pagājušajā gadā, bet tas beidzās bez rezultātiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: