Aizvērt

Nometnēs svin svētkus un apgūst dejas

2017. gada 19. jūnijā, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Nometnēs svin svētkus un apgūst dejas
Kuldīgas Centra vidusskolas nometnē "Raito soļu vasariņa" var apgūt dažādas dejas.
Foto: Lāsma Reimane
Turpinās Kuldīgas pašvaldību atbalstītās skolēnu vasaras nometnes, bērni iepazīst svētku tradīcijas un apgūst jaunus deju soļus.
„MĀCĀMIES DRAUDZĒTIES UN SADARBOTIES”

Nometnē Raito soļu vasariņa bērni no 1. līdz 3. klasei Kuldīgas Centra vidusskolā apgūst dažādas dejas.

Skolotāja Laura Zariņa: „Te lielākoties piedalās Kuldīgas Centra vidusskolas skolēni. Darbojas arī divas brīvprātīgās meitenes – Anete Bulava un Ance Fogele, kuras dejo Tautas deju ansamblī Venta. Viņas bērniem māca tautiskās dejas, pašlaik bērni apgūst Cūku driķos.”

Bērni arī iet rotaļās un spēlē spēles. „Viņi mācās draudzēties un sadarboties. Es bērniem pasniedzu ritmiku un aerobiku. Nāk arī citi pasniedzēji – jau bijusi deju skolotāja Agate Hartmane, kas iepazīstināja ar zumbu, un Katrīna Spuleniece-Aišpure, kura stāstīja par veselīgu ēšanu. Meistardarbnīcās taisām grāmatzīmes, putnus, kurus pēc tam lidināt, un daudz ko citu. Plānots arī pasākums laukā, kur vārīsim zupu un ugunskurā cepsim zefīru. Būs arī radošās darbnīcas.” Bērni brauks ekskursijā uz Ventspili, bet noslēgums būs Snēpeles Mazsālijās. L.Zariņa piebilst: „Esam ar bērniem sarunājuši: kad strādājam, tad strādājam, bet rotaļu pārtraukumos viņi paši izdomā spēles, kuras vislabāk patīk.”


Gaida ekskursiju

Nometnes dalībniecei Danielai Korbergai ļoti patīk dejot: „Es eju modernajās dejās, tāpēc mamma mani pieteica šai nometnei. Man vislabāk patīk tas, ka te ir ļoti labas skolotājas un ka visu laiku varam dejot. Es noteikti esmu labāk iemācījusies tautiskās dejas. Gaidu ekskursiju uz Ventspili. ”

Olivers Dvaronis vērtē: „Ļoti patīk tas, ka nemitīgi mācāmies jaunas dejas. Vēl nezinu, kura man patīk vislabāk, jo visas ir interesantas. Vēl taisījām lidojošos putnus. Esmu uzzinājis vairāk par veselīgu dzīvesveidu.”

Arī Krišjānim Bredovskim patīk radošās darbnīcas: „Vakar taisījām grāmatzīmes – bija interesanti. Man patīk, ka nodarbības vada mana māsīca, jo viņa ļoti labi dejo. Sākumā pat nezināju, ka mamma mani šeit pieteiks, bet atnācu, un iepatikās. Dejot man patīk, kādreiz gāju dejas teātrī Focus.”


SENLATVIEŠU TRADĪCIJĀS

19 bērni no dažādām skolām Kuldīgas bērnu un jauniešu centrā apmeklē nometni Saules rotaļas.


Ik dienu par saulgriežiem

Vadītāja Sangrita Upeniece: „Mūsu nometne atšķiras ar to, kašeit ir liela daudzveidība, jo bez manis darbojas vēl 12 skolotāji un brīvprātīgie jaunieši. Bērni visu laiku ir radošā procesā. Ļoti daudz runājam par saulgriežiem. Bērni katru dienu uzzina par tiem ko jaunu. Esam iepazinuši saules gada kalendāru, runājuši par to, kā katrs svin Jāņus ģimenē, bērni iepazinuši arī senlatviešu tradīcijas, apskatījuši dažādas zīmes, taisījuši gleznu, kuras pamatā ir Jāņu zīme.”

Bērni pļavā lasījuši jāņzāles un noskaidrojuši, ko nozīmē trejdeviņas zāles, – 27 zālītes, kas jāiepin vainagā. „Esam bijuši arī ekskursijā uz Tērvetes dabas parku, kur nodarbībā zaļajā klasē pastāstīja par dzīvniekiem, bijām arī Rūķu pilsētā,” teica vadītāja. Vēl bērni apgūst deju, taisa māla traukus, dodas peldēt kopā ar Dzintru Freimani un Ivo Lūsi, apmeklē mūzikas nodarbības, iepazīst tautastērpus. „Noslēguma pasākumā vilksim tos mugurā, cepsim pīrāgus un raušus, siesim sieru, svinēsim Līgo svētkus,” teica S.Upeniece.


Uzvilkt tautastērpu

Nometnes dalībniece Ieva Bitte: „Man vislabāk patikušas māla nodarbības, katrs veidojam savu krūzi. Aizraujoši ir arī dejot. No rīta bija interesanta spēle – uzzinājām daudz jauna viens par otru. Uzzināju vairāk par citu novadu tautastērpiem un iepazinu puķes, no kurām jāpin Jāņu vainags. Vēl interesanti bija taisīt raķetes no plastmasas pudelēm. Ļoti gaidu peldēšanu un noslēguma pasākumu.”

Mārtiņš Stebulis: „Šo nometni izvēlējos, jo būs interesantas ekskursijas, gribēju uzzināt vairāk par Jāņu tradīcijām. Ļoti gaidu braucienu uz Baskāju taku un arī pēdējo dienu, kad varēs uzvilkt tautastērpu. Līdz šim par to neko daudz nezināju, tagad zinu daudz vairāk par katru tautastērpa daļu. Vislabāk man patīk taisīt māla traukus.”

Rīdziniece Marija Brūvele: „Kuldīgā dzīvo mana vecmāmiņa. Pagājušogad arī te piedalījos, šeit ir ļoti atsaucīgi skolotāji. Es dejoju tautiskās dejas, tāpēc par tautastērpiem zinu daudz. Man šeit ļoti patīk keramikas nodarbības. Gaidu ekskursiju un noslēguma dienu, kurā kursim ugunskuru un dziedāsim dziesmas.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: