Aizvērt

Ārzemju tautieši apskata Latviju

2017. gada 26. jūnijā, 00:54
Raksta autors: Lāsma Reimane
Ārzemju tautieši apskata Latviju
Amerikas un Austrālijas latviešu jaunieši Alsungas Spēlmaņu krogā mācās cept sklandraušus kopā ar skolotāju Lailu Puķīti.
Foto: Roberts Prauliņš
„Man ļoti patīk tas, ka Latvijā cilvēki ir mierīgi un nekur neskrien,” saka Čikāgā uzaugusī Izabella Brence, kura kopā ar citiem ASV un Austrālijas latviešu jauniešiem pagājušonedēļ viesojās Alsungā.
Tas bija Amerikas Latviešu apvienības Sveika, Latvija! 37. gru- pas ceļojums. Organizācijas koordinatore Latvijā Anita Ozola saka: „Tā ir mana misija – parādīt to, kas pie mums skaists un ievērības cienīgs. Jau 13. gadu plānoju šos braucienus, sadarbojoties ar kolēģi Marisu Gudro Amerikā.”


Iepazīst kultūru un tradīcijas

Jauniešiem organizēts divu nedēļu ceļojums, kurā bija iespēja apskatīt Latvijas skaistākās vietas, iepazīt šeit vienaudžus, veidot paliekošas attiecības, apgūt latviešu kultūru un tradīcijas, pašiem tajās iejūtoties.
A.Ozola: „Braucienu finansiāli atbalsta Amerikas Latviešu apvienība. Piedalās 14 jaunieši no Amerikas un septiņi no Austrālijas, un ar viņiem kopā ceļo četras audzinātājas. Esam apbraukājuši visus četrus Latvijas novadus, šodien viesojamies Alsungā.” Jaunieši apskatījuši Rīgu, Cēsis, Siguldas bobsleja trasi, Piebalgu, Blaumaņa muzeju, izbaudījuši pirts priekus, viesojušies Gaujienas pamatskolā, bijuši Rēzeknē, Latgales vēstniecībā Gors, Aglonas bazilikā, Skrīveros, Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā, Rundāles pilī, Tērvetē, Kolkas ragā, Liepājā un Ventspilī, bet noslēgumā – pieņemšana pie Valsts prezidenta. „Daļa te bijusi vairākas reizes, ciemojoties pie radiem, bet šajā braucienā var piedalīties vienu reizi vecumā no 13 līdz 15 gadiem,” teica A.Ozola.


Jaunieši vēlas atgriezties

I.Brence stāsta: „Es dzīvoju Čikāgā, un tur cilvēki ir daudz steidzīgāki, visu laiku ir kustībā. Latvijā dzīvo vecmāmiņa, un esmu viņu apciemojusi. Man prieks iepazīt Latviju un satikt jauniešus. Nometnes laikā esmu redzējusi daudz ko jaunu un jauku. Visspilgtāk atmiņā palikusi vakara pastaiga ar draugiem gar jūru.”
Kārla Tuktēna šeit bijusi vairākas reizes: „Esmu dzimusi Austrālijā, Sidnejā. Man ļoti patīk, ka latvieši ir draudzīgi, esmu sajūsmā par iespēju apskatīt šeit tik daudzas skaistas vietas. Sidnejā eju latviešu skolā, un arī ģimenē cenšamies vismaz nedaudz runāt latviski.” Viņa vēl nezina, ko darīs, kad skolu pabeigs, bet varbūt kādreiz pārcelsies uz šejieni.
„Dzīvoju Austrālijā, Melburnā,” stāsta Ingus Sveilis. „Latvijā ciemojos trešo reizi. Man ļoti patīk daba – tā stipri atšķiras no tās, kas pie mums. Prieks, ka nometnes laikā var redzēt ne tikai Rīgu, bet visu Latviju. Mani radi dzīvo tikai Rīgā.” Puisis noteikti gribētu dzīvot Latvijā. Vislabāk viņam paticis apskatīt šeit jaunas vietas un arī iepazīties ar Amerikas tautiešiem.
Komentāri
ilze
2017. gada 27. jūnijā, 06:24
Izabella, cik Tu mīļus, nozīmīgus vārdus pateici! Tik ļoti priecājos, ka biji Latvijā draugu bariņā un arī mēs dabūjām satikties un samīļot viena otru.-- Prieks par jums visiem!!!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi