Aizvērt

Tehnikums gaida jaunus audzēkņus

2017. gada 24. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Tehnikums gaida jaunus audzēkņus
Vēl līdz 25. augustam Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā turpinās audzēkņu uzņemšana.
Var pieteikties 19 mācību programmās. Vecākā lietvede Iveta Upeniece pastāstīja: „Mums ir vairākas jaunas programmas: restauratora asistents, datorizētu kokapstrādes iekārtu operators, loģistikas darbinieks, autoelektriķis, atjaunojamās enerģijas tehniķis un aukle. Visvairāk piesakās ēdināšanas speciālista profesijai, vēl pieprasīta ir automehāniķu un tūrisma informācijas konsultantu programma. Vairs nav tāda projekta, kad mācīties varēja arī strādājošie cilvēki. Esmu novērojusi, ka lielākais pieplūdums ir augustā un septembrī,
jo jaunieši bieži vien dodas mācīties uz citām pilsētām, bet diezgan ātri atgriežas. Pie mums brauc arī audzēkņi no Tukuma, jo mēdz būt tā, ka Rīgā visas vietas jau pilnas, vēl brauc no Saldus un Ventspils. Vairākās skolās pieteikšanās rit vien vienu mēnesi, bet uzreiz pēc pamatskolas vai vidusskolas skolēni grib atpūsties, nevis tūlīt iesniegt dokumentus nākamajā mācību iestādē. Līdz šim visas grupas vienmēr nokomplektētas, bet daudzi vēl aizvien nav izdomājuši, kur vēlas mācīties, tāpēc tehnikumā pieteikšanās ilgst līdz augusta beigām. Vairāk piesakās tieši pēc 9. klases, jo pēc 12. klases jaunieši jau sākuši strādāt un darbu ar mācībām grūtāk apvienot. Vissaspringtākās ir pēdējās nedēļas augustā un septembra sākums, kad viss vēl mainās. Pieteikumu skaitu vēl nevaram salīdzināt ar pagājušajiem gadiem, to redzēsim augustā.”
Topošā audzēkne Una Incenberga: „Šogad beidzu Ēdoles pamatskolu un gribu mācības turpināt Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā, jo tas ir tuvu mājām. Domāju – būs vieglāk mācīties nekā parastā vidusskolā un noteikti jautrāka dzīve. Izvēlējos tūrisma informācijas konsultanta specialitāti. Tajā var apgūt valodas, tūrisma pamatus, grāmatvedību. Pēc tehnikuma došos mācīties uz Ventspili, gribētu strādāt par grāmatvedi, bet viss vēl var mainīties.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: