Aizvērt

Izjust savu piederību

2017. gada 25. jūlijā, 15:41
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Izjust savu piederību
Suitu tradīciju skoliņā pie Alsungas novada saimnieces Skaidrītes Nagliņas bērni cepa skābmaizi. Pirms likšanas krāsnī katrs savu kukulīti apmīļoja, virspusē iespiežot krustu.
Foto: Jolanta Hercenberga
Rotu kalšana, aušana, keramika un maizes cepšana, etnogrāfiskas dejas, dziesmas – tā gadskārtējā nometnē Suitu tradīciju skoliņa Alsungā, Gudeniekos un Jūrkalnē nedēļu darbojās pa desmit sākumskolas vecuma bērniem no katras suitu apdzīvotās vietas.
Dalībniecei Undīnei Migovičai no Basiem vislabāk patikušas ekskursijas, kurās izstaigātas skaistas vietas: „Alsungas centrā vecā pils man ļoti patika, interesanti bija arī Jūrkalnē un Basos. Šodien cepam sklandraušus, iepriekš vienreiz to jau biju darījusi. Cepam arī maizīti.” Emīlija Liepa no Alsungas piedalās pirmo gadu. Viņai paticis rokdarbu darbnīcā Basos un ik dienu iet rotaļās.
Šādu nometni vēsturiskā suitu novada bērniem biedrība Etniskās kultūras centrs „Suiti” organizē septīto gadu. Finansiāli to atbalsta Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds un Ventspils novada pašvaldība. Biedrības vadītāja Dace Martinova stāsta, ka svarīgākais, ko gūst dalībnieki, ir piederība suitu kopienai: „Parādām un atgādinām, ar ko suiti atšķiras no citām kopienām, kādas ir mūsu kultūras mantojuma bagātības. Citiem bērniem te rodas pirmais priekšstats par suitu tradīcijām, citiem zināšanas jau ir no vecvecākiem. Svarīgi arī tas, ka veselu nedēļu vasarā bērni ir nodarbināti.”
Skolotāja Kristīne Skrulle no Jūrkalnes nometnē darbojas kopš pirmsākumiem: „Mūsu pagasta bērniem tā ir ārkārtīgi nozīmīga suitu piederības stiprināšanā. Mums ir pirmais gads, kad nav vairs savas skolas. Daži bērni mācās Alsungā, bet lielākā daļa – Pāvilostas vidusskolā, tādēļ viņi ar suitu tradīcijām nesaskaras. Nometne daļai ir vienīgā vieta, kur par tām tiek atgādināts. Bērniem šī ir iespēja neaizmirst, no kurienes viņi nākuši.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kam jaunajam Latvijas prezidentam valstī visvairāk būtu jāpievērš uzmanība ?
tiesiskumam
nevienlīdzības mazināšanai
starptautiskām attiecībām
tēla veidošanai
cilvēciskām attiecībām
birokrātijas mazināšanai
drošībai
Kurzemnieks Horoskopi