Aizvērt

Trīs lietas: ticība, darbs un atpūta

2017. gada 31. jūlijā, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Trīs lietas: ticība, darbs un atpūta
Jaunieši un viņu vadītāji no Kuldīgas Sv. Katrīnas, Saldus Sv. Jāņa un Mārtiņa Lutera draudzes, kā arī no Vācijas Austrumholšteinas prāvesta iecirkņa ikgadējā nometnē atpūtas kompleksā Polīši.
Foto: Lāsma Reimane
„Mēs satiekamies, lai galvenokārt kopā pastrādātu,” saka Kuldīgas Sv. Katrīnas draudzes jauniete Vita Solomahina, kura kopā ar domubied-riem no Latvijas un Vācijas strādā un atpūšas Rumbas pagasta atpūtas kompleksā Polīši.
Ikgadējās sadraudzības dienās piedalās 31 cilvēks – jaunieši un viņu vadītāji no Sv. Katrīnas, Saldus Sv. Jāņa un Mārtiņa Lutera draudzes, kā arī no Vācijas Austrumholšteinas prāvesta iecirkņa.


Noturīga draudzība


Sv. Katrīnas draudzes jauniešu vadītāja Liene Blūma stāsta: „Sadarbība ar šo prāvesta iecirkni Vācijā mums ilgst daudzus gadus jau kopš neatkarības atgūšanas, savukārt jauniešu sadraudzības dienas – vairāk nekā 15 gadu. Vienu vasaru uzņemam vācu draugus, vienu – braucam ciemos paši. Parasti tiek darīts kāds sabiedrībai nozīmīgs darbs. Esam veidojuši rotaļu laukumus, palīdzējuši vecākiem cilvēkiem sakraut malku, novākt augļus, sakopt māju un dārzu u.tml. Vakari tiek pavadīti kopīgās nodarbēs, piedalāmies dievkalpojumos. Šogad rīkojām speciālu jauniešu dievkalpojumu.”Darāmais satuvina


„Trīs lietas, kurās balstās sadraudzības dienas, ir kopīga ticība, kopīgs darbs un kopīga izklaide,” uzsver jauniešu mācītājs Folkers Prāls no Vācijas.

Kuldīdzniece Vita piekrīt: „Mēs uzturamies Polīšos, tāpēc šeit palīdzam sakraut malku, ravējam volejbola laukumu un darām daudz ko citu. Darbs mūs satuvina.” Brīvos brīžos jaunieši spēlē komandu spēles, dodas ekskursijās, orientējas Kuldīgā.

Vācu jaunietis Jans Niklass teic: „Latvijā esmu piekto reizi. Man vissvarīgākā ir draudzība ar šejienes jauniešiem. Tagad viss ir vienkārši, jo varam sazināties sociālajos tīklos. Bet arī tad, ja visu gadu neesam sazinājušies,
ir liels prieks atkal satikties – tās ir pašas labākās izjūtas.”

Kuldīdznieks Kārlis Komarovskis pirmo nometni apmeklēja jau 2008. gadā: „Te varu atslēgties no ikdienas rutīnas, būt kopā ar draugiem un iepazīt jaunus cilvēkus no Vācijas. Esam atšķirīgi, bet satiekoties mums ir viens mērķis – strādāt. Nometnes programma vienmēr bijusi piepildīta. Šeit ir ļoti skaisti, un varu justies pilnīgā mierā.”


teksts un foto
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: