Aizvērt

Darbu var sākt kaut rīt

2017. gada 14. augustā, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Darbu var sākt kaut rīt
Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte"-attīstības centra vadītāja Līga Megne gaida jaunos audzēkņus.
Foto: Lāsma Reimane
Tā, vērtējot Kuldīgas novada izglītības iestādes pirms jaunā mācību gada, apgalvoja domes izpilddirektore Ilze Dambīte-Damberga.
Domes komisija uz skolām un bērnudārziem dodas četras dienas. Pirmos tā apskatīja 10. augustā, bet secinājumi par kopainu būs pēc 16. augusta. „Pirmajā dienā bijām Laidos, Sermītē, Turlavā, pirmsskolas izglītības iestādē Bitīte un Cīrulītis. No līdz šim redzētajām izglītības iestādēm visnozīmīgākās pārmaiņas būs Bitītē. Ir jau uzņemti bērni vispārizglītojošajā programmā, turpmāk ēdienu negatavos uz vietas tāpat kā citos pilsētas bērnudārzos tas tiks piegādāts. Pamatojums: lai virtuve atbilstu normām, vajadzīgi ļoti lieli ieguldījumi, jālabo ventilācija, jāgādā jaunas iekārtas,” skaidro I.Dambīte-Damberga. Jautāta par pedagogiem, viņa atzīst, ka pārsvarā skolotāju pietiek, ir izsludināts konkurss uz Vārmes pamatskolas direktores vietu, bet citu lielu izmaiņu neesot.

Pirmsskolas izglītības iestādes Bitīte-attīstības centra vadītāja Līga Megne pastāstīja, ka bērnudārzs no speciālā pārtop parastajā, bet attīstības centra statusu pēc Izglītības un zinātnes ministrijas vērtējuma drīkst vēl gadu saglabāt: „Mums ir septiņas speciālās grupas ar 14 audzēkņiem, kā to nosaka Ministru kabineta noteikumi. Piecās grupās bērni mācīsies vispārējā programmā. Šajās grupiņās uzņēmām 24 mazos bērnus – 2014. un 2015. gadā dzimušos.” 14 gadus Bitīte bija speciālais bērnudārzs ar mazāku bērnu skaitu grupiņās. „Darbs citādā ritmā arī mums, pedagogiem, ir izaicinājums. Grupiņās, kurās bērni apgūs parasto programmu, jau tiks integrēti deviņi mazuļi.”

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, pirktas gultiņas, garderobes skapīši, komplektēta gultas veļa, kā arī pasūtīta jauna. Kādā grupiņā izliktas labi saglabātās gultiņas no laikiem, kad Bitīte vēl bija parastā iestāde.

Bitīte bija pēdējais bērnudārzs Kuldīgā, kurā ēdienu vārīja uz vietas. L.Megne teic, ka vēl notiek iepirkums par piegādātāju: „Gan jau viss būs labi, un ēdiens būs garšīgs. Galvenais, lai ēdienkarte ir pareizi sabalansēta. Divgadnieks negribēs ēst pupiņu salātus vai rasolu, jāpadomā, ka viņam vairāk jāpiedāvā putras, olu kultenis.” Bitītes virtuvē līdz šim strādāja divas pavāres un divas palīdzes. Vienai darbiniecei piedāvāts palikt darbā, viena jau bijusi pensijas vecumā, bet pārējās divas labprāt izmanto iespēju pensionēties priekšlaicīgi. Arī logopēdu slodzes samazinājušās, bet speciālistes veiksmīgi atradušas darbu citās izglītības iestādēs.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi