Aizvērt

Regulārs un pacietīgs darbs

2017. gada 25. augustā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Regulārs un pacietīgs darbs
Kuldīgas novada Gada cilvēks izglītībā šogad ir logopēde Adrija Brantevica: „Prieks, ka mans darbs novērtēts un bijis vajadzīgs. Tas liks censties arī turpmāk.”
Foto: Lāsma Reimane
„Pedagogam jābūt ne tikai cilvēkam, kurš izglīto jauno paaudzi, bet arī tam, kurš iedvesmo mācībām un sasniegumiem,” saka Pelču speciālās internātpamatskolasattīstības centra un Turlavas pamatskolas logopēde Adrija Brantevica.
Šodien notiek 9. novada pedagogu konference, kurā tiks godināta gan viņa, gan tie, kuri šogad svin darba jubileju. A.Brantevica saka: „Mūsdienās bērniem bieži trūkst mērķtiecības, gadās, ka mācības nav interesantas, tāpēc skolotāja misija nav viegla.” 20 gadu laikā viņa bijusi pirmsskolas skolotāja, bet pēdējos četrus – logopēde. Pērn pieredzi apkopojusi mācību grāmatā Draiskie artikulācijas vingrinājumi.

„Logopēdijā jāiegulda individuāls darbs, attīstot runas prasmes un iemaņas, korekcijā ņemot vērā bērna attīstības īpatnības. Ļoti svarīga ir sadarbība ar vecākiem un pedagogiem. Lielākais gandarījums: bērns sāk izrunāt skaņas, kas nav padevušās, sāk saklausīt garumzīmes, izprast tekstu.” Vecāki reizēm rezultātu gaidot jau pēc trim nodarbībām. „Bet progresu var panākt tikai pēc ilgstoša, regulāra un pacietīga darba.” Māmiņas uzmanība vajadzīga arī pašas dēliem. Oto, kuram rudenī būs 16 gadu, sāks mācīties Kuldīgas Centra vidusskolā un šovasar filmējas galvenajā lomā filmā Dvēseļu putenis. Kristaps ies Turlavas pamatskolas 7. klasē. Viņš bijis viens no modeļiem Adrijas grāmatas ilustrācijām. Dzīvesbiedrs Ģirts strādā savā zemnieku saimniecībā.
Komentāri
Malina
2017. gada 25. augustā, 17:33
Ko?
Pievieno jaunu komentāru: