Aizvērt

Darbu sāks jaunas skolotājas

2017. gada 28. augustā, 03:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Darbu sāks jaunas skolotājas
Evita Tropiņa, Māra Lagzdiņa, Zane Andersone, Laine Līce.
Foto: Lāsma Reimane
Šogad Kuldīgas novada skolās sāk strādāt piecas jaunas pedagoģes. Četras kolēģi sveica un savā saimē uzņēma pedagogu konferencē.
Evita Tropiņa ir pirmsskolas pedagoģe Cīrulītī. Māra Lagzdiņa strādās gan Ēdoles pamatskolā, gan Kuldīgas ģimnāzijā, mācot bioloģiju, ģeogrāfiju un sociālās zinības. Zane Andersone ir sporta skolotāja un vieglatlētikas trenere, viņa strādās Kuldīgas novada sporta skolā, bet cer, ka varēs mācīt bērnus arī kādā vispārizglītojošajā skolā. Laine Līce matemātiku mācīs Kuldīgas pamatskolā un V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā no 5. līdz 9. klasei. Konferencē klāt nebija speciālās pedagoģes Leldes Langes.


PIRMAIS MĀCĪBU GADS


Zanei, Lainei un Evitai šis būs pirmais gads skolā. Kas, viņuprāt, būs visinteresantākais? „Darbs ar bērniem: izzināt, kas kuram padodas, patīk un interesē,” saka Zane. Laine piebilst: „Progress – redzēt, kā skolēni apgūst zināšanas un attīstās.” Evita saka: „Man svarīgi radīt bērniem prieku un redzēt, ka viņiem patīk tas, ko mācu.” Mārai būs jau trešais 1. septembris, viņa strādājusi Rīgā un priecājas tikties ar jauniem skolēniem.

Kādam jābūt pedagogam mūsdienās? Jaunās pedagoģes sauc: „Radošam, drošam, atsaucīgam, bet galvenais – pozitīvam!”

Savukārt no audzēkņiem viņas gaida, ka tiem būs prieks nākt uz stundām. „Ceram, ka viņi nebaidīsies ne no mums, ne no stundām un sapratīs, ka tas vajadzīgs viņu izaugsmei. Gribam, lai viņiem ir dzirkstelīte acīs, prieks par to, ko dara. Galu galā mēs strādājam viņiem.”


VISILGĀK – MĀRĪTE CINOVSKA

Konferencē tika sveikti 64 pedagogi, kuriem šogad apaļa vai pusapaļa jubileja, sākot ar 25 gadiem. 50 gadus profesijā strādā mūzikas skolas skolotāja Mārīte Cinovska, bet daudz neatpaliek arī sporta skolas pedagogs Viktors Šteinbergs un Kuldīgas Centra vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Alda Januša, kuriem 45 gadu stāžs.

Konferencē varēja noklausīties Rīgas Doma kora skolas dibinātāja Jāņa Erenštreita stāstu, kā tapa viņa grāmata Kroņu pinējs par komponistu Jāni Cimzi. Par apzinātības programmu darbā ar savām un bērnu emocijām runāja psiholoģijas profesore Guna Svence. Novada Gada cilvēks izglītībā, Pelču speciālās internātpamatskolas- attīstības centra logopēde Adrija Brantevica dalījās pieredzē par radošu pieeju logopēdijā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: