Aizvērt

Kas izraisīja skolēnu straujo aiziešanu?

2017. gada 1. septembrī, 07:00
Raksta autors: www.kurzemnieks.lv
Kas izraisīja skolēnu straujo aiziešanu?
Foto: Daina Tāfelberga
O.Kalpaka Rudbāržu pamatskolā šis 1. septembris nav tik līksms kā citugad. Jau pavasarī Skrundas novada dome paziņoja par 7.–9. klases slēgšanu, bet nedēļu pirms mācību gada nolēma, ka jau pēc sešiem mēnešiem skola jāslēdz pavisam.
Vēl aizvakar nebija precīzi zināms, cik bērnu mācīsies Rudbāržos, jo domes pēkšņais lēmums, ka skola jāslēdz 1. martā, nevis mācību gada beigās, licis pārdomāt arī tiem nedaudzajiem vecākiem, kuri savas atvases bija pieteikuši šeit. Daži bērni steigšus pieteikti citviet, par daļu galīgā atbilde nav sniegta.

Vairāk 1. septembra Kurzemniekā vai drukātās avīzes e-versijā (nr. 100) mūsu portālā.
Komentāri
Hmm
2017. gada 4. septembrī, 10:03
Tas bija tikai loģisks lēmums- slēgt skolu. Bet varēja arī no tā izvairīties, ja Strauts Ar Aiju piestrādātu pie tā, lai skolēni neaizietu un vēl mēģinātu piesaistīt papildus skolēnus no kaimiņu miestiem. Kā arī Dzintra Veģe neaģitētu skolēnus doties prom- gan ar viltu, gan ar meliem. Veģe Dzintra apzināti iet uz to, lai ciemats izmirst.
Daiga
2017. gada 4. septembrī, 08:04
Piekrītu Aijai! Patiesi un skumji.......
Dagnija
2017. gada 4. septembrī, 06:36
Droši vien tā nevar domāt un skaitīt, ka skolēnu skaitam jāuztur ēka. Tie tomēr ir dažādi lielumi. Skola var pastāvēt arī citās telpās - mazās un lētās. Muižas ēka Skrundas pagasta domei būs jāuztur arī bez skolēniem. Skolēni tajā varēja būt kā pievienotā vērtība, kas piešķir tai dzīvelību. Vērosim, kurš būs tik vērtīgs, lai varētu apdzīvot šo ēku un, cik būs to galviņu, kas spēs un vēlēsies to nest. Jebkura vieta (arī Rudbārži), kurā nav bērnu rosība, diemžēl, nolemta zudībai. Šoreiz vietvara pie bērnu aiziešanas apzināti un enerģiski piestrādāja. To grūti saprast, jo par savējiem taču parasti cīnās. Jācer, ka vismaz ēkas un vietas vēturiskā kultūrvertība būs kāds kritērijs tālākiem lēmumiem, kas saistīti ar šo vietu. Atliek tikai cerība uz brīnumiem! Saprāta, tālredzības un finansu ...
Chiepa
2017. gada 3. septembrī, 17:46
To: zero,visiem vīrs vai sieva,vēl kāds radgabals nav deputātos
uz arzemem
2017. gada 2. septembrī, 10:13
ko tad laukos darit? Ja nav zemes vismaz 100hektaru +, tad pakojiet cemodanus.
Diezgan cuciski pret vecakiem un berniem to pazinot tagad..vajadzeja jau maija teikt,ka 1. sept nebus Rudbarzos, .
zero
2017. gada 1. septembrī, 19:17
Skaisti uzrakstīts,bet vai tad Strauts nemaz savu vainu nejūt.Palasot rakstu -izskatās ,ka vienīgais kas kautko darīja un centās saglābt bija Strauts.BET VAI TAD BIJA?Pagājušā gadā bērniem bija jābrauc uz olimpiādi -ko direktors teica-tieciet paši kā gribiet (.,tā direktors rūpējās par skolu.) Šodien pat-vienas skolotājas izteiciens---kas man tagad nekaiš-alga tāda pati -.palika.Trauksmes pogu vajadzēja sist jau tad kad Rudbāržu skolu sāka pamest pirmie bērni ,nevis staigāt tik apkārt un skandināt -kāds esi vēsturnieks,
Aija
2017. gada 1. septembrī, 18:09
Man žēl ,ka ir deputāti,kas balso par skolu slēgšanu.Faktiski viņi iznīcina ciemu,jo ko lai laukos iesāk bez skolas,bez darba,tikai atkal jābrauc prom.
UNDO
2017. gada 1. septembrī, 10:46
http://www.skrundasnovads.lv/attistiba_skrunda.php
palasiet O.kALPAKA ATTĪSTĪBAS PLĀNU,SKOLAS LIKTENIS SEN IZLEMTS
Pievieno jaunu komentāru: