Aizvērt

Par drošību stāsta vecākie skolēni

2017. gada 8. septembrī, 06:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Par drošību stāsta vecākie skolēni
Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 3. klases bērni atkārto drošības noteikumus un mācās pareizi pāriet ielu.
Foto: Lāsma Reimane
Lai pēc garā vasaras brīvlaika bērniem atgādinātu par drošību uz ceļa, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā 6. septembrī šādu mācību stundu 3. klasei vadīja 11. klases skolnieces.
Vispirms 11. klases audzēknes Auce Mūrniece, Ance Pšečenko, Roberta Balode un Estere Jansone iepazīstināja ar ceļa zīmēm, kas paredzētas gājējiem un riteņbraucējiem. Bērni aktīvi iesaistījās un daudz jautāja. Pēc tam viņi skatījās filmiņu, kā uzvesties, ejot pāri gājēju pārejai, kas jāvelk mugurā, braucot ar velosipēdu, un ko uz ceļa noteikti nevajadzētu darīt. Stundas otrajā daļā bērni gāja laukā, skatījās un paši mācījās, kā pareizi šķērsot ielu.

Klases audzinātāja Anita Gotfridsone skaidro: šoreiz bija svarīgi, lai bērni patiešām ieklausītos, tāpēc stundu vadīja vecāko klašu meitenes, nevis skolotāja, lai būtu atšķirīgi no ikdienas.

3. klases skolnieks Rihards Mazais: „Es zināju, ka pāri ielai vienmēr vajag iet pa gājēju pāreju. Bet jaunums bija tas, ka pirms došanās pāri ielai vajag uz tās paspert vienu soli – tad autovadītājs tiešām sapratīs, ka gribu šķērsot gājēju pāreju. Šādas stundas ir vajadzīgas.”

Daudzi stāstīja, ka, braukājot ar divriteni, vienmēr ievērojot drošības noteikumus. Skolniece Elizabete Dzene pēc mācību stundas tomēr atzina, ka, šķērsojot gājēju pāreju, vienmēr nav bijusi uzmanīga. „Ir gadījusies situācija, kad mašīnai nācies strauji bremzēt, jo nebiju paskatījusies uz abām pusēm. Šodien stundā dažas ceļa zīmes ieraudzīju pirmo reizi.” Audzēkne Madara Ozola-Gūtpelca stāstīja, ka, braucot ar divriteni, ir uzmanīga: „Es vienmēr braucu kopā ar mammu. Ja vajag, tad lietoju ķiveri un atstarojošo vesti.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: