Aizvērt

Palīdz Latvijai uzvarēt Eiropā

2017. gada 20. septembrī, 08:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Palīdz Latvijai uzvarēt Eiropā
Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku konkursā uzvarējusi Latvijas komanda, viņu vidū (no kreisās) kuldīdznieki Jānis Priedoliņš un (aiz viņa) Nika Plivča. Rīt Eiropas čempioni ar kausiem ieradīsies Kuldīgas Alternatīvajā sākumskolā par panākumiem stāstīt skolasbiedriem.
Foto: CSDD arhīvs
„Nevarēju tam noticēt!” saka Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas 6. klases audzēkņi Nika Plivča un Jānis Priedoliņš, kuri kopā ar skolotāju Līgu Zeidaku no Albānijas atveduši uzvaru Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku konkursā*, tā sagādājot Latvijai jau trešo Eiropas čempiones godu.
Valsts izlasē divi mūsējie startēja kopā ar Zani Pekusi un Aleku Pavilonu no Baložu vidusskolas Pierīgā un skolotājiem Valdu Kjasperi un Andri Žilko. Komandas cīņasspars ļāvis apsteigt ilggadējo konkurenti – Krievijas izlasi, kuras pārstāvji ieguva 2. un 3. vietu.

Kā stāsta Alternatīvās sākumskolas pulciņa vadītāja L.Zeidaka, pat viņai licies, ka konkurss ir sarežģīts. Jāizpilda tests par krustojumiem un ceļa zīmēm; uz papīra jāizbrauc pilsētiņa, kā to darītu riteņbraucējs; plakātā jāatrod desmit viņa kļūdas; detaļu kastē jāprot atlasīt divritenim piederīgās. Praktiskie uzdevumi ar velosipēdu ir trīs šķēršļu joslas, vēl jāizbrauc maršruts imitētā pilsētā. Nika un Jānis gan uzskata – tas bijis vidēji grūti.

Skolotāja skaidro: līdz tam noiets ilgs ceļš, lai sagatavotos. Skolas komanda vispirms uzvarējusi Kuldīgā, tad reģionālā konkursā, tad izcīnījusi 2. vietu Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku forumā, ko rīko Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). No divām valstī labākajām vienībām smagā treniņnometnē izraudzītas divas meitenes un divi zēni, bet izlasei rīkota vēl viena nometne Baložos, kur laba materiālā bāze.

Komanda tālajā ceļā devusies ar CSDD gādātu autobusu, kura bagāžniekā – divriteņi, un pirms konkursa rītos vai vakaros bērni vēl izbraukuši šķēršļu joslu. Toties atceļā Austrijā atpūtušies atrakciju parkā, pie Vīnes operas ēduši kūciņas un dzēruši kapučīno.

L.Zeidaka šādu pulciņu vada vairāk nekā desmit gadus. Kopā ar Niku un Jāni izdevies visaugstākais sasniegums: iepriekš skolas komanda Latvijā tikusi līdz 4. vai 6. vietai, bet 2. vietā un līdz ar to ārzemēs kuldīdznieki tikuši pirmoreiz.


* European Traffic Education Contest; 10–12 gadus veciem bērniem to rīko Starptautiskā Automobiļu federācija


Latvijas jauno velosipēdistu sasniegumi Eiropā:
1. vieta 2009. gadā Somijā un pērn Čehijā,
3. vieta 2010. gadā Maķedonijā, 2012. gadā Polijā, 2013. gadā Melnkalnē, 2015. gadā Austrijā,
4. vieta 2014. gadā Norvēģijā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: