Aizvērt

Stipendija eksakto zinātņu apguvei

2017. gada 22. septembrī, 08:00
Raksta autors: Maija Jankovska
Stipendija eksakto zinātņu apguvei
Arī V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas skolniece Anna Kricka ieguvusi Vītolu fonda stipendiju, kas vidusskolas pēdējā gadā palīdz labāk sagatavoties studijām.
Foto: Lāsma Reimane
12. klases audzēknēm Annai Krickai no V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas un Evai Beļskai no Skrundas vidusskolas septembrī pasniegta Vītolu fonda un holdinga "Rigvir" stipendija.
Kopumā tās saņēmuši 14 skolēni no visas Latvijas, kuri nākotni saista ar eksaktajām zinātnēm: medicīnu, farmāciju, ķīmiju vai bioloģiju. Visu mācību gadu katrs saņems stipendiju – kopā 675 eiro.

Skolēniem vajadzēja iesniegt CV, norādot dalību un rezultātus olimpiādēs un konkursos, arī sabiedrisko darbību. Motivācijas vēstulē bija jāpamato vēlme stipendiju iegūt, nākotnes profesijas izvēle, jāapraksta ģimenes materiālais un sociālais stāvoklis. Vajadzēja arī 11. klases liecības kopiju, ķīmijas vai bioloģijas skolotāja ieteikumu.

Stipendijas svinīgā pasākumā pasniegtas septembra sākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas pašā augšā – stiklotajā spicē, un A.Krickai tas vien jau licis justies priviliģēti. Meitene atzīst, ka ziņa par piešķiršanu nākusi negaidīti, jo, kad izsludināti rezultāti, viņa jau paspējusi piemirst, ka pagājušā mācību gada beigās tādam konkursam pieteikusies. Turpretī E.Beļska gan visu vasaru ļoti cerējusi uz pozitīvu atbildi. Abas skolnieces nākamgad cer sākt medicīnas studijas un šo atbalstu izmantos, lai Rīgas Stradiņa Universitātē apmeklētu sagatavošanas kursus bioloģijā.

A.Krickas audzinātāja Guntra Krūkliņa savu skolnieci raksturo kā atvērtu, sirsnīgu cilvēku, ar kuru patīkami sastrādāties. Viņa esot arī mērķtiecīga – ja mērķis izvirzīts, tad soli pa solim uz to arī virzās. Anna stāsta, ka iecere studēt medicīnu ir jau vairākus gadus un nākotnē viņa cer sasniegt ko līdzīgu pretvēža zāļu Rigvir izgudrotājas Ainas Mucenieces panākumiem, kurai par godu tiek piešķirta šī stipendija.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai vajadzētu saīsināt skolēnu vasaras brīvlaiku?
Jā, varēs izlīdzināt mācību slodzi
Vecākiem izdevīgi, mazāk raižu, kur likt bērnu vasarā
Nē, viņiem vasarā kārtīgi jāatpūšas
Muļķīgi, jo jau maijā viņus grūti skolā noturēt
Man tas nav aktuāli