Aizvērt

Kabiles "Kabatā" jau 20 gadu

2017. gada 25. septembrī, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Kabiles "Kabatā" jau 20 gadu
Dzejas dienu pasākumā Kabiles pamatskolā paši mazākie lasītāji uzstājās ar dzeju, kas veltīta skolas avīzei.
Foto: Lāsma Reimane
Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas avīzei "Kabata" šogad aprit 20. „Ja bērnos ir entuziasms, tad nav jākūda, un viņi raksta labprāt, jo esam skolas patrioti,” secina korespondentu pulciņa vadītājs, latviešu valodas un literatūras skolotājs Eduards Skabis.
KAUT KAS SAVS

„1997. gadā dzirdēju, ka dažās skolās Latvijā ir sava avīze, tāpēc izdomāju, ka mums jātaisa sava,” atceras E.Skabis. „Sākumā nosaucām par Avīzīti, tikai pēc dažiem numuriem tā kļuva par Kabatu.” Pašā pirmajā numurā bija sešas lappuses, tagad ir četras. Toreiz nav bijis tik viegli to izdrukāt vairumā, tāpēc skolotājs viens no pirmajiem pagastā nopircis datoru – tolaik tas maksājis 700 latu. „Kabatu veidoju ar savu datoru un drukāju. Toreiz skolā nebija kopētāja, bet varēju sakopēt pie kolēģes meitas.”

Izdevumā tiek aprakstīta skolas dzīve, notikumu hronika, aptaujas, ekskursijas, ir smieklīgi ikdienas atgadījumi vai teksti no skolēnu darbiem un daudz kas cits. Dzejas dienā Kabiles pamatskolā audzēkņi veltīja savai avīzei dzejas rindas.

Kabatu veido korespondentu pulciņš – skolēni no 5. līdz 9. klasei. „Šogad to apmeklē 12 skolēnu, lielākoties jau pieredzējušie, bet ir arī jauniņie. Ar bērniem apspriedām, ka mums patīk klasiskais avīzes variants, tāpēc neko jaunu neesam domājuši ieviest. Mūsdienās visgrūtāk ieinteresēt lasīt drukāto versiju. Cik zinu, Kuldīgas novadā mēs tagad vienīgie veidojam savu avīzi,” teica E.Skabis.

20 gados iznākuši 150 numuri. Visvairāk numuru ir absolventes Ingas Vizbules kontā – 53. Jaunākos numurus var izlasīt arī pagasta mājaslapā Kabile.lv.


PULCIŅA KOPDARBS

Desmit Kabatas numurus veidojušas 9. klases skolnieces Norgita Līga Horste un Kenija Leimane, meitenes pulciņu apmeklē jau kopš 5. klases. „Rakstām rakstus par to, kas aktuāls, veidojam dažādas aptaujas, rezultātus apkopojam. Izdomājam dažādus konkursus, kuros skolēni var piedalīties. Meklējam atbilstošus dzejoļus. Reizēm ar rakstiem ir grūtības – kāds negrib rakstīt, jo nav ideju. Dažreiz grūti sadarboties, bet mēs mācāmies. Man ļoti patīk piedalīties avīzes veidošanā, vislabāk patīk rakstīt rakstus, un es vēlētos kļūt par žurnālisti,” saka Norgita, kura sākusi apmeklēt arī Jauno žurnālistu skolu Kurzemnieka redakcijā.

Kenija piebilst: „Avīze iznāk reizi mēnesī. Tajā ir arī rubrika Fotosalons, kurā kāds skolēns pārtapis citādākā izskatā. Pulciņā mēs ne tikai rakstām, bet arī darām daudz ko citu radošu. Man vislabāk patīk tas, ka sadarbojamies.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi