Aizvērt

Zaļais karogs skolai ābeļdārzā

2017. gada 29. septembrī, 08:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Zaļais karogs skolai ābeļdārzā
Nīkrāces ekoskolas audzēkņi dodas pacelt Zaļo karogu – cītīgā darbā izcīnīto apliecinājumu, ka skola sniedz arī vides izglītību.
Foto: Daina Tāfelberga
Trešdien Nīkrāces pamatskolā svinīgi pacelts Zaļais karogs. Skrundas pusē prestižais ekoskolas nosaukums izcīnīts pirmoreiz, bet Kuldīgas novadā to atkārtoti saņēmušas septiņas mācību iestādes.
Ekoskolu programma ir viens no populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Nīkrācnieki tajā iesaistījās pirms trim gadiem, kad par direktori sāka strādāt Anita Sebeža. Viņa gan norāda, ka karoga iegūšana esot bioloģijas skolotājas Mārītes Vanagas un viņas audzēkņu nopelns. Kā teica M.Vanaga: „Liels prieks, ka mums visiem kopā – skolēniem, skolotājiem un citiem darbiniekiem – izdevies īstenot direktores sapni par ekoskolu. Tā nav tikai mācību programma, tas ir dzīvesveids. Tas ir sirdsapziņas karogs, kas liek sargāt dabu, būt uzmanīgiem ikvienā rīcībā, lai pēc gadiem filmās nav jāskatās, kā reiz bijis.”

Zaļais karogs pie ieejas blakus sarkanbalti sarkanajam valsts un zilajam Eiropas Savienības karogam uzvijās, pirmoreiz izskanot skrundenieču Aivitas Staņevičas un Gunas Jaunzemes speciāli rakstītajai dziesmai, kas sumina, cik labi dzīvot zaļā Nīkrācē: „Sev pārtiku mēs audzējam un tīru vidi uzturam. Un tā nav nekāda mode – mums svarīga ir zemeslode!” Dziesma turpmāk būšot visas skolas himna. Skrundas novada deputāte, agrākā pagasta vadītāja Benita Lielāmere piebilda, ka ne velti pirms daudziem gadiem izlemts Nīkrāces jauno skolu celt ābeļdārzā.

Šajā mācību gadā Zaļais karogs plīvos arī Kuldīgas 2. vidusskolā un tās Rendas filiālē, V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā, Alternatīvajā sākumskolā un Padures filiālē, Ēdoles pamatskolā un Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādē Cīrulītis. Latvijā prestižo apbalvojumu saņēmušas 132 skolas, bet vēl 69 ieguvušas ekoskolas sertifikātu.
Komentāri
Eduards
2017. gada 30. septembrī, 15:26
Jau atkārtoti starptautisko Zaļo karogu izcīnījusi arī Z.A.Meierovica Kabiles pamatskola.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi