Aizvērt

Jaunas iespējas un izaicinājums

2017. gada 22. novembrī, 13:14
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Jaunas iespējas un izaicinājums
Intervijā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni piedalās arī Jauno žurnālistu skolas dalībnieces Norgita Līga Horste, Rūta Mediņa un Ieva Mārsija Jurēvica.
Foto: Valsts prezidenta kancelejas arhīvs
Šajā mācību gadā biedrības "Kursas raksti" izveidotās un ar Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra atbalstu notiekošās Jauno žurnālistu skolas (JŽS) nodarbības kļuvušas tehniski nodrošinātākas un dalībniekiem interesantākas.
JŽS dalībnieki var strādāt ar jauniem portatīvajiem datoriem, diktofoniem un fotoaparātiem. Projektors ļauj uzaicinātajiem lektoriem un JŽS pasniedzējiem uzskatāmi rādīt, kā teksts un foto izvietots citu valstu avīzēs, salīdzināt to ar laikrakstu Kurzemnieks, kurā JŽS audzēkņu raksti un fotogrāfijas nonāk viņu pašu izveidotā maketā.

Jaunās iespējas JŽS saņēma pēc tam, kad biedrība Kursas raksti ar projektu Jauno žurnālistu skolas darbības paplašināšana piedalījās Lauku atbalsta dienesta projektu konkursā, iegūstot finansējumu mūsdienīgu tehnoloģiju iegādei. Tehnikas iegādei projekts saņēma 6904,28 eiro no Eiropas Lauku fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju. 767,14 eiro bija Kuldīgas novada pašvaldības līdzfinansējums.

8.–12. klašu audzēkņi no Kuldīgas un novada skolām, kuri nākotni nolēmuši saistīt ar žurnālistiku, šajā mācību gadā jau paspējuši izpētīt un publicēt Kurzemniekā lappusi par ziņu ticamību internetā. Jau sagatavots publikācijai materiāls par mūziku un jauniešiem – par iespējām to apgūt un skolēnu gaumi. Šobrīd jaunie cilvēki pēta, kādām atkarībām visvairāk pakļauti viņu vienaudži. JŽS dalībniekiem bija iespēja piedalīties Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa intervijā, kad viņš atradās darba vizītē Kuldīgas novadā. Ir iecere kopā ar jauniešiem doties uz Kuldīgas veco ļaužu pansionātu, kur JŽS dalībnieki varētu uzklausīt senioru dzīves pieredzi. Pašu jauniešu ieteiktu ideju netrūkst, ar tām viņi dalās un prāta vētrās meklē labāko atspoguļojuma risinājumu, tiekoties Kurzemnieka redakcijā reizi nedēļā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: