Aizvērt

Skolēni raksta par vienotu, laimīgu tautu

2017. gada 24. novembrī, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Skolēni raksta par vienotu, laimīgu tautu
Kuldīgas skolēni Katrīna Spēkaine un Ernests Vēzis ir divi no desmit laureātiem konkursā "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā".
Foto: Katrīnas Spēkaines arhīvs
Skolēnu radošo darbu konkursa "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā" laureātu vidū arī mūsējie – Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma 3. kursa audzēkne Katrīna Spēkaine un Kuldīgas Centra vidusskolas 10.v klases skolnieks Ernests Vēzis. 14. novembrī Rīgas pilī viņus sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
TREŠAJĀ REIZĒ IZDEVĀS

Ernests Vēzis: „Mums jābūt vienotai tautai. Jāpārvar latviešu kautrīgums, bailes un lepnums un jāspēj pieiet otram klāt.”
Lāsmas Reimanes foto

E.Vēzis konkursā piedalās jau trešo gadu: „Iepriekšējie gadi bija bez panākumiem, šogad atkal ieraudzīju, ka ir konkurss, un jutu, ka būs veiksmīgs. Es veidoju video, tā tapšanā palīdzēja vecāki – viņi ieteica, kā būtu labāk. Video taisīju kopā ar deju kolektīva Venta dalībnieci Aneti Bulavu, filmēja Nikola Kerena un Daniela Reimane. Runu vispirms uzrakstīju, pēc tam ierunāju tekstu un uztaisīju video. Es rakstīju par to, ka mums jābūt vienotai tautai. Jāpārvar latviešu kautrīgums, bailes un lepnums un jāspēj pieiet otram klāt. Runu es balstīju Imanta Ziedoņa vārdos: „Lai tiktu tuvāk, ir jāiet klāt, nevis jāgaida šurpnākam.” Video redzama mūsu skaistā Kuldīga.

Esmu Latvijas pilsonis un patriots, tāpēc piedalījos. Varbūt nākotnē gribētu būt Valsts prezidents, kaut gan prezidenta kancelejā mums teica, ka šim amatam tādas īstas varas nemaz nav.”


DROŠI UN ATBILDĪGI

Katrīna Spēkaine: „Neviens nevēlas runāt svešā valodā, bet gan laimīgo cilvēku valodā, nevēlas būt bezpersoniska būtne lielā sistēmā, bet gan mīlēts cilvēks.”
Lāsmas Reimanes foto

Pirmo gadu konkursā piedalījās tehnikuma audzēkne K.Spēkaine: „Mani uzrunāja vēstures skolotāja. Bija atlicis maz laika, bet pacentos, un runa iznāca laba. Rakstīju eseju. Mans teksts tapa, skatoties televīziju un lasot presi. Iedvesmojos no tā, ko cilvēki teikuši, kas valstī notiek un kādiem mums vajadzētu būt. Man bija interesanti iedziļināties, saprast situāciju un uzrakstīt par to, iejūtoties Valsts prezidenta ādā. Es ar savu tekstu gribēju pateikt, ka mums galvenokārt jābūt laimīgiem, un, lai mēs tādi būtu, jābūt mīlošiem, līdzcietīgiem, iedvesmotiem. Uzrunā saku: „Ja mācīsimies būt izcili, novērtēti un mīlēti, novērtēt katru ieguldījumu, veiksmes un neveiksmes, piedot neizdošanos, kā arī mīlēt un cienīt apkārtējos, mūs, Latvijā dzīvojošos, varēs saukt par laimīgiem. Tikai tur, kur cilvēki ir laimīgi, neviens nevēlas doties svešumā, bet gan atgriezties, neviens nevēlas runāt svešā valodā, bet gan laimīgo cilvēku valodā, nevēlas būt bezpersoniska būtne lielā sistēmā, bet gan mīlēts cilvēks. Tikai tādi mēs būsim droši un atbildīgi savā valstī. Novēlu to ikvienam no mums!” Katram pašam jācenšas, lai mūsu valsts attīstītos. Prezidentam jāsaprot visi un jābūt vienlaikus kritiskam, bet tas patiesībā nav viegli.”


„MUMS PAVEICĀS”

Pasākumā Rīgas pilī vispirms sveikti konkursa laureāti, tad bijusi veekskursija pa telpām un konference par godu Valsts prezidenta institūcijas 95. gadadienai. Tajā runājuši atjaunotās Latvijas prezidenti. Ernests uzskata: „Galvenais, ka mēs tur bijām, jo iesniegti vairāk nekā 300 darbu. Pirmajā desmitniekā iekļūt ir grūti, tāpēc liels prieks, ka mums paveicās.” Katrīna piebilst: „Žūrija izteicās, ka par labākajiem atzīti tie, kas bijuši aizraujoši un asprātīgi.”

Konkursam iesūtītas 278 esejas un 17 videouzrunas. Valsts prezidenta kanceleja to rīko, lai skolēnos veicinātu patriotismu un pilsonisko līdzdalību, vairotu interesi par valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju. Varēja piedalīties 5.–12. klašu skolēni. Radošos darbus vērtēja žūrija: Valsts prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps, preses padomnieks Jānis Siksnis, tekstu autors un mūziķis Edgars Šubrovskis, Latvijas Universitātes asociētais profesors Ivars Ījabs un Rīgas Stradiņa universitātes docents Klāvs Sedlenieks.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi