Aizvērt

Jaunieši māca vienaudžiem muzicēt

2018. gada 5. janvārī, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Jaunieši māca vienaudžiem muzicēt
Kuldīgas jauniešu mājā mūzikas meistarklasē basģitāru pirmo reizi rokās tur Estere Jansone, viņai to spēlēt māca Kārlis Upenieks.
Foto: Lāsma Reimane
„Varbūt kāds, kurš šeit būs pamēģinājis spēlēt kādu mūzikas instrumentu, gribēs to iemācīties pamatīgi,” saka kuldīdznieks, Ventspils mūzikas vidusskolas audzēknis Kārlis Upenieks, kurš trešdien Kuldīgas jauniešu mājā darbojās meistarklasē, kas deva īsu ieskatu par dažādiem instrumentiem.
Jauniešiem bija iespēja izmēģināt bungas, kahonu, akustisko un elektrisko ģitāru, basģitāru. Pēc tam karaokē varēja padziedāt mikrofonā un pamācīties, kā to dara.


DURVIS PLAŠI VAĻĀ

Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra pulciņu vadītāja Sangrita Upeniece skaidro: „Pirmo reizi esam plaši atvēruši zāles durvis, un ikviens var nākt pamēģināt, kā ir muzicēt. Radošās darbnīcas jau ir bijušas bērniem līdz 12 vai 13 gadiem, un man šķita, ka vajadzētu kaut ko arī jauniešiem. Doma ir ikvienu iedrošināt un ieinteresēt muzicēt. Par instrumentiem stāsta un tos rāda paši jaunieši, kuri darbojas šajā mājā un apmeklē muzikāli radošo studiju Mona. Manuprāt, vislabāk ir darboties kopā ar vienaudžiem.”


SPĒLĒ PIRMO REIZI

Estere Jansone jau darbojas Monā: „Es dziedu un spēlēju saksofonu, bet basģitāru turēju rokās pirmo reizi.” Viņa secināja, ka instruments nemaz nav tik sarežģīts, ja spēlē vieglākus akordus. „Ja meistarklases notiks biežāk, tas noteikti ieinteresētu vairāk jauniešu.”

K.Upenieks: „Šādas meistarklases ir labas. Manuprāt, ja ir iespēja kaut ko pamēģināt, tas lēnām iepatīkas. Es šodien rādu, kā spēlēt basģitāru. Ir labi, ja kaut ko māku pats un varu to dot tālāk citiem. Spēlēju bungas un citus sitamos instrumentus, arī klavieres, basģitāru, akustisko ģitāru un citus.” Skolniecei Ievai Dormei par šo pasākumu pastāstījusi mamma: „Man uzdāvināja ģitāru, tāpēc bija jāatnāk. Es eju mūzikas skolā, spēlēju flautu.” Kopā ar Ievu atnākusi draudzene Kristīne Zūne, kura atzina, ka mūzikas instrumenti viņu īsti neinteresē, taču, apsēžoties pie bungām, sapratusi: tās spēlēt ir interesanti, bet grūti.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Ko jūs darāt, sajūtot saaukstēšanās pazīmes:
Stiprināt imunitāti ar vitamīniem, uztura bagātinātājiem
Izvairāties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem un publisku vietu apmeklēšanas
Ārstējaties mājas apstākļos
Pastiprināti sekojat līdzi saslimšanas simptomiem
Konsultējaties ar ārstu
Aptiekā prasāt palīdzību farmaceitam
Paši pieņemat lēmumu, kā ārstēties vai kādus medikamentus lietot
Informāciju un padomus par ārstēšanās metodēm meklējat internetā