Aizvērt

Dāņu garšas Kuldīgā

2018. gada 8. janvārī, 02:00
Raksta autors: Maija Jankovska
Dāņu garšas Kuldīgā
Šefpavārs Jespers Engels no Dānijas savas tautas nacionālā ēdiena pagatavošanu rāda Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma 4. kursa audzēkņiem.
Foto: Lāsma Reimane
Iepazīstot vienam otra tradicionālos ēdienus – tā noritējusi dāņu aroda pedagogu vizīte Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā ar mērķi nākotnē veidot ilgstošu sadarbību.
Pagājušonedēļ šeit ciemojās pasniedzēji, bijušie šefpavāri Tea Koda un Jespers Engels no Lollandas-Falsteras arodizglītības centra (CELF*) Dānijā. Viesi te bija vien dažas dienas, taču plānots ar laiku veidot kopīgus projektus, stāsta tehnikuma skolotāja Vita Strautiņa.

Meistarklasē šefpavāri rādīja, kā pagatavojams dāņu ēdiens – cepta cūkas krūtiņa ar vārītiem kartupeļiem, etiķī marinētām bietēm un balto mērci ar pētersīļiem. Īpaša iezīme: šai mērcei jābūt baltai, un, lai tā no pētersīļiem neiekrāsotos zaļa, garšaugiem vispirms jānospiež sula, tikai pēc tam tie jāpievieno mērcei. Ja Dānijā pasūtīsiet balto mērci ar pētersīļiem, tai jābūt baltai ar zaļiem punktiņiem.

Kuldīgas audzēkņi viesus cienāja ar bukstiņputru, desām un biguzi. Tehnikuma 4. kursa audzēkne Gundega Štrāle atzīst, ka šāda pieredze ir vērtīga. Viņai prieks, ka tehnikumā bieži viesojas skolotāji no ārzemēm – tas ļauj iepazīt citu valstu ēdienus.

Dāņu viesu pirmais iespaids par Kuldīgas tehnikumu: šī ir veca skola, tomēr funkcionāla. Audzēkņi mācībās esot ieinteresēti. Galvenā atšķirība, uz ko norāda viespedagogi, ir mūsdienīga tehnika, ar kādu apgādātas viņu skolas virtuves, piemēram, ar planšetdatoriem un televizoriem. Šādi palīglīdzekļi ļaujot pielāgoties katra audzēkņa mācību stilam – strādāt ar individuālu pieeju. Piemēram, pārbaudes darbus skolēni var iesniegt dažādā formātā – var rakstīt, bet var arī uzfilmēt video, ierunāt mutisku atbildi.


* Center for Erhvervsrettede uddannelser Lolland-Falster – Lollandas-Falsteras arodizglītības centrs
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi