Aizvērt

Rendas skolu slēgs, bērnudārzs paliks

2018. gada 31. janvārī, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Rendas skolu slēgs, bērnudārzs paliks
Lielrendas muižas kompleksā, kurā atrodas Rendas skola, ietilpst muižas ēka, saimniecības ēka, veļasmāja un katlumāja. Apkārt liels parks. Bērni un skolas darbinieki apdzīvo mazu daļiņu – to, kuras logos redzami rotājumi.
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas 2. vidusskolas Rendas filiālē no 1. septembra tiks īstenota tikai pirmsskolas programma un bērnudārznieki tiks pārcelti citur. Tā novada deputāti nolēmuši janvāra sēdē.
MAZĀKĀS TELPĀS

Kuldīgas 2. vidusskolas direktore Guntra Buivida pastāstīja, ka tas vairākkārt apspriests darba grupā, arī sarunās ar vecākiem un pagasta pārvaldi. Rendas filiāle atrodas Lielrendas muižā. Telpas ir plašas, bērnu maz, un ziemā ir auksti, lai gan krāsnis tiek cītīgi kurinātas un atsevišķas telpas apsilda arī ar elektrību. Direktore atzina, ka tēriņš par elektrību janvārī ar dažām sala dienām bijis ap 900 eiro, iepriekš – 700 eiro. Pirmsskolas grupām atrasta vieta pagasta pārvaldes ēkā Vīgneri. Telpas tiks pārplānotas un iekārtotas pēc normatīviem. Bērnudārzu mazie rendenieki varēs apmeklēt jau no pusotra gada. G.Buividai dome uzdeva informēt vecākus par izmaiņām filiāles darbā, bet pagasta pārvaldes vadītājai Kristīnei Kuzminai – organizēt transportu skolēnu nokļūšanai uz Kuldīgu un atpakaļ.

Deputāte Sigita Vaivade interesējās, ko iecerēts darīt ar pašu muižu, kurā skola atradās daudzus gadus. Domes priekšsēde Inga Bērziņa atbildēja, ka pašvaldībai tā nav vajadzīga. Ievadītas sarunas ar Latvijas Sarkano Krustu par pansionāta izveidi, bet gala atbilde vēl nav saņemta. Esot arī citi priekšlikumi, par kuriem vēl pāragri runāt.


CERĒJA, TOMĒR GATAVOJĀS

K.Kuzmina atzīst, ka līdz pēdējam vēl cerēts uz brīnumu. „Pirms gadiem četriem bērnu bija vairāk. Cerībā, ka skolu neaiztaisīs, ēku siltinājām, tur ir arī sakārtota atdzelžošana un labs ūdens. No Abavas tilta uzbūvējām kāpnes, pa kurām mazie var ātrāk un drošāk nokļūt līdz skolai. Ļoti žēl, ka mācību iestāde, kurā reiz bijuši 160 audzēkņi, palikusi tukša.”

Skolas saimniecības pārzine Sanita Bierande-Bierena uzskaita, ka pašlaik te strādā divas skolotājas, divas pirmsskolas pedagoģes, sētniece uz pusslodzi, arī viņa pati uz nepilnu slodzi, vēl ir apkopēja un aukle. Angļu valodas skolotāja braukā no Kuldīgas. „Mēs uz to bijām gatavi jau labu laiku,” viņa nosaka.

Pagasta pārvaldniece skaidro, ka pirmsskolas bērniem tiks pielāgota viena pagastmājas puse, kur iepriekš bijuši kabineti pārvaldniekam un citiem darbiniekiem. K.Kuzmina iekārtojusies ēkas otrajā pusē, kur strādā arī sekretāre-lietvede.


VAJADZĒTU RAŽOTNI

Jautāta par muižas likteni, pārvaldniece teic: „Tā ir ļoti skaistā vietā, ir plaši gaiteņi, tā būtu laba gan pansionātam, gan kādam uzņēmējam, piemēram, siera ražotnei.” Ja dome akceptētu, K.Kuzmina ir gatava uzrunāt uzņēmējus un aicināt uz Rendu. Viņa stāsta, ka Vidzemes pusē esot neliels miestiņš ar 600 iedzīvotājiem, bet tur atvērtajā sierotavā darba pietiekot 27 cilvēkiem. „Par muižu jādomā ātri – tikko ēka būs tukša, atradīsies kāds, kas pieliks pirkstu, lai to postītu. Esmu gatava meklēt interesentus un vilināt šurp.”


FAKTI
• Rendas skolā pašlaik mācās tikai desmit bērnu: četri 2. klasē, seši – 4. klasē.
• Pirmsskolas grupas apmeklē 19 bērni. Sešgadīgo grupā ir četri, piecgadīgo – trīs. Tātad tikpat ir potenciālo pirmklasnieku nākamajā un aiznākamajā gadā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi