Aizvērt

Prot un grib rakstīt glīti

2018. gada 9. februārī, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Prot un grib rakstīt glīti
Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā glītrakstīšanas stunda Sveču dienā kļuvusi par tradīciju.
Foto: Lāsma Reimane
„Man ir svarīgi rakstīt glīti un darbu izdarīt kārtīgi. Ja tā nedarīšu, paviršs būs viss – ne tikai rokraksts vien,” tā glītrakstīšanas stundā saka Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 4. klases skolniece Estere Brasle.
Sveču dienā tur glīti rakstīja visa skola. „Rakstot ar roku, uz lapas uzliekam vairāk nekā tikai burtus – atklājam arī sevi,” uzsver skolotāja Aina Tovstuļaka. „Rokraksts atspoguļo personību un par mums izteic ļoti daudz. Tas ir neatkārtojams un nenozogams. Mūsdienās, kad tik daudz rakstām ar datoru, tādu unikālu vērtību kā rokraksts pazaudējam.”

4. klases audzēkne E.Brasle stāsta: „Man rakstīt ļoti patīk, bet vēl nezinu, vai to daru glīti, jo to var pateikt tikai skolotāja. Šodien mēģinu.” Skolniece Helēna Buka atzina, ka sākumā glīti nav izdevies: „Bet skolotāja pamudināja, un sāku rakstīt arvien labāk. Sapratu, ka ir jēga censties vairāk, jo pašai tas patīk.” Ernests Mālnieks visbiežāk rakstot tikai skolā: „Dažreiz iznāk glīti, bet, kad ir nogurums, tad ne.” Bet Railija Līva Karpikoviča trenējas arī mājās, jo viņai patīkot rakstīt apsveikumus: „Man patīk rakstīt katru dienu. Pildot mājasdarbus, es vingrinu roku.”

2. klases audzēkņi stāsta, ka rakstot gan skolā, gan ārpus tās. Rūdolfs Šulcs: „Tas ir viegli. Jau no bērnudārza mācos rakstīt glīti.” Arī Madara Zīberga uzskata, ka jāraksta tā, lai pašai patīk.

Klases audzinātāja Anita Ose stāsta par darbu vērtēšanu: „Vispirms atlasu glītākos darbiņus. Pēc tam skatos, vai nav kļūdas. Darbus liekam pie sienas, lai visi var apskatīt. Tā parādām, cik glīti bērni var rakstīt. Esmu novērojusi, ka glītrakstītāji bijuši vienmēr. Burtu forma gadu no gada atšķiras. Kad es gāju skolā, tās bija citādākas; kad sāku strādāt, tad atkal citas. Burti mainās laikam līdzi. Tiem jābūt skaistiem.” Skolotāju uztraucot tas, ka rakstīšanai aizvien vairāk tiek izmantots dators.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi