Aizvērt

Modeļus zīmē pirmo reizi

2018. gada 16. februārī, 06:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Modeļus zīmē pirmo reizi
Modeli Mārtiņu Raģeli suitu tautas tērpā zīmē topošais mēbeļu dizainers Māris Puriņš. Viņš savā grupā palika trešajā vietā.
Foto: Aivars Vētrājs
„Rozentāļos zīmēt modeļus ir ikdiena, bet mums tas bija jaunums – pirmā reize gan tiem, kuri pozē, gan audzēkņiem,” tā par Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma (KTTT) dalību mākslas un dizaina skolu konkursā "Skice. Īstermiņa zīmējums" saka vizuālās mākslas skolotāja Elita Asne.
Četri topošie mēbeļu dizaineri Jānis Vilnītis, Kitija Jerāne, Ilze Kociņa un Juta Beitāne 22. un 23. februārī dosies uz konkursu Nacionālajā mākslu vidusskolā Rīgā (bijušajā J.Rozentāla mākslas skolā). „Mūsu mērķis nav cīnīties par vietām, bet ļaut audzēkņiem kļūt zinošākiem, spēcīgākiem un konkurētspējīgākiem,” skaidro E.Asne. Konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, un tā mērķis ir uzzināt profesionālās kultūrizglītības vajadzības un iespējas. Katru gadu tas notiek citā skolā, un nolikums veidots atbilstoši katras stiprajām pusēm. KTTT audzēkņi piedalījušies arī pērn.

Lai tiktu finālā, audzēkņiem vajadzēja sagatavot mājasdarbu – izveidot un vākos iesiet mēneša dienasgrāmatu, kurā tekstu papildina zīmējumi, gleznojumi, kolāžas. Vērtēts divās grupās: no trim kursiem, kuros audzēkņi ir pēc 9. klases, un tiem kursiem, kuros mācās audzēkņi pēc vidusskolas bez vecuma ierobežojuma. Skolas finālā iekļuvuši trīs labāko dienasgrāmatu autori no katras grupas. Šiem sešiem vajadzēja parādīt, kā spēj strādāt ar modeli. Bet uz Rīgu dosies četri minētie.

E.Asne skaidro, ka KTTT šī bijusi pirmā pieredze zīmēt dzīvu modeli: „Mēs to darām, lai mācītos. Modeļus sarunāja direktore Dace Cine, palīdz nodaļas vadītājs Mārtiņš Mednieks, skolotājs Jānis Feldbergs. Audzēkņiem jāmāk arī zīmēt pēc dzirdes, tādēļ iesaistījās latviešu valodas skolotāji. Konkursantiem priekšā tika lasīti fragmenti no Valda Staburaga bērniem. Tas viss ir komandas darbs.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: