Aizvērt

Gatavi studēt

2018. gada 21. februārī, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Gatavi studēt
Kuldīgas Centra vidusskolas 12.v klase – Nils Alencevičs, Ariana Freiberga, Evelīna Vasiļčika, Kristaps Gebauers, Alise Upeniece, Sandra Laizāne, Rūdolfs Ķīvītis, Reičela Mieze, Viesturs Vīksna, Monta Ose, Elena Karīna Akmane, Emīls Liepnieks, Monta Geide, Rēzija Rebeka Firgute – un skolotāja Aina Stepēna.
Foto: Lāsma Reimane
Interesanti, dažādi, individuāli, mūs vieno kontroldarbi – tā par sevi saka Kuldīgas Centra vidusskolas 12.v klases skolēni.
SAVS UZŅĒMUMS

Klasesbiedri Emīls Liepnieks un Rēzija Rebeka Firguti drīzumā atvērs savu uzņēmumu. Emīls stāsta: „Es domāju nākotni saistīt ar uzņēmējdarbību. Plānoju Rīgas Juridiskajā augstskolā mācīties biznesu un likumus. Tuvākajā laikā atvēršu uzņēmumu, tāpēc tāda studiju izvēle. Visbiežāk no visiem esmu mainījis skolas: mācījos Rīgas 6. vidusskolā, Babītes vidusskolā, Iļģuciema vidusskolā, bet beigu beigās atgriezos – mājās tomēr vislabāk.” Rēzija Rebeka ir viena no trim, kura Centra vidusskolā mācās no 1. klases. Viņa saka – skolotāji vienmēr bijuši ļoti atsaucīgi. „Plānoju mācīties biznesa organizāciju un vadību. Kopā ar Emīlu atvērsim uzņēmumu Krypton – izgatavojam mugursomas. Mēs darbojamies biznesa inkubatorā.” Abi jaunieši piedalījušies dažādos starptautiskos konkursos.


ROKDARBI UN DABA

Elena Karīna Akmane: „Es vēl nezinu, ko darīšu pēc vidusskolas, bet man ļoti patīk rokdarbi. Vēlētos kādreiz atvērt savu rokdarbu veikaliņu. Esmu darbojusies skolas radošo izpausmju pulciņā. Mūsu klasē visvairāk izceļas Reičela, jo vienmēr izdomā kaut ko smieklīgu.

Reičela Mieze stāsta, ka viņai patīk daba: „Domāju studēt lauksaimniecību vai mežniecību. Es vēl nezinu, kur tieši. Man šī klase patīk – vienmēr ir, par ko pasmieties. Vismīļākais priekšmets ir bioloģija. No mūzikas man patīk klasiskais roks.”

Monta Ose: „Vēl īsti neesmu izdomājusi, kur gribu iet tālāk. Esmu radošs cilvēks, tāpēc noteikti darīšu kaut ko radošu, piemēram, strādāšu par frizieri. Ja vajag, skolā vienmēr uztaisu plakātus. Ja ir kādi radošie darbi, vienmēr iesaistos. Lielākā daļa esam nākuši no Kuldīgas pamatskolas, tāpēc esam sen pazīstami un, atnākot uz šejieni, bija viegli.”


TURPMĀKO NEATKLĀJ

Monta Geide, Sandra Laizāne un Nils Alencēvičs studiju izvēli neatklāj, jo domā, ka tad varētu nepiepildīties. Monta stāsta: „Esmu izlēmusi, ko darīšu, bet nezinu, uz kuru augstskolu iešu. Man patīk matemātika. Vēl man patīk dzīvnieki un pastaigas ar savu suni.”

Sandra par audzinātāju Ainu Stepēnu stāsta: „Viņa ir atsaucīga, vienmēr mūs aizstāv par spīti tam, ka esam mazi velniņi. Atceros, ka 10. klasē mums kā skolēniem bija grūti saprasties. Mīļākais priekšmets man ir literatūra, patīk atpūsties dabā un klausīties rokmūziku.”

„Neesmu sapņotājs – esmu reālists,” tā sevi raksturo Nils. „Man ir tikai idejas, par ko vēlos mācīties, bet, ja atklāšu, tad nepiepildīsies. Vislabāk padodas sports, jo esmu sportisks jau no bērnības. Patīk basketbols, futbols un volejbols. Skolas laiks pagāja ļoti ātri – gribētu atgriezties bērnībā.”


PALĪDZ PIRMS KONTROLDARBIEM

Par visgudrāko meiteni klasesbiedri sauc Arianu Freibergu, viņa gribētu kļūt par matemātikas un ķīmijas skolotāju. „Man patīk mācīt klasesbiedrus, jo protu viņiem izskaidrot. Es šeit atnācu no Skrundas vidusskolas. Te visinteresantākās bijušas ekskursijas, esam bijuši Lietuvā, Melnkalnē, Bulgārijā.”

Evelīnai Vasiļčikai padodas angļu valoda, tāpēc viņa grib studēt Anglijā: „Mans sapnis ir kļūt par BBC žurnālisti. Anglijā iespējas ir daudz lielākas. Esmu bijusi praksē Kurzemes Radio, tāpēc zinu, ka žurnālistika mani interesē. Kā klase mēs patiešām esam jautra un pirms kontroldarbiem viens otram ļoti palīdzam.”

Alise Upeniece vēl nav izlēmusi, ko studēt: „Viens variants ir studēt medicīnu Rīgas Stradiņa universitātē. Atceros, ka bērnībā gribēju kļūt par bērnudārza audzinātāju, bet esmu bijusi ēnot bērnudārzā un sapratu, ka noteikti to nedarīšu. No skolas spilgti atceros žetonu vakaru, kurā kā klase bijām vissaliedētākie.”


ZINA, KO DARĪS

Kristaps Gebauers te mācās no 1. klases un stāsta, ka visi skolotāji ir labi un pretimnākoši: „Man šī skola ļoti patīk. Gribētu mācīties par fizioterapeitu Rīgas Stradiņa universitātē, jo tā ir vislabākā augstskola.”

Viesturs Vīksna ies vectētiņa pēdās: „Mans opis bija metinātājs. Vēl neko tādu neesmu darījis, bet iemācīšos pašmācībā. Skolā, domāju, viss bijis kārtībā, jo esmu kārtīgi mācījies, klausījis skolotājus, vienmēr apmeklējis konsultācijas.”

Rūdolfs Ķīvītis vēlētos nākotni saistīt ar sportu: „Es došos uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Varbūt mācīšos par treneri vai sporta skolotāju. Jau piecus gadus spēlēju kluba Kuldīga 1. līgas florbola komandā. Šeit mācos no 10. klases un, atnākot uz skolu, uzreiz ieguvu daudz draugu.”

Intervijas laikā skolā nebija Unas Kazakovas, Anetes Palmas un Signes Krūmiņas.


„PIRMĀ ĪSTĀ AUDZINĀMĀ KLASE”

12.v klases audzinātāja A.Stepēna pirms sešiem gadiem pēc studijām Latvijas Universitātē atnākusi strādāt par krievu valodas skolotāju. „Pagāja divi gadi, un man audzināšanā tika 12. klase. Tātad šī ir pirmā īstā audzināmā. Par visgrūtāko posmu skolotāja nosauc 10. klasi: „Pirmajā pusgadā visu laiku kāds nāca un gāja prom – bija pārmaiņas. Bet gadi kopā pagājuši interesanti, jo viņi ir dažādi un talantīgi: dziedātāji, sportisti, dejotāji un mākslinieki. Katram klasē ir savas intereses, savs draugu loks. Mēs noteikti neesam viens vesels, jo katrs ir atšķirīgs, kaut gan klasē ir tikai septiņpadsmit. Manuprāt, visspilgtāk atmiņā palicis žetonu vakars decembrī, kurā viņi rādīja, ka var radoši izpausties.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: