Aizvērt

Mazā klasē pieeju var atrast katram

2018. gada 16. martā, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Mazā klasē pieeju var atrast katram
Kuldīgas mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 12. klase: Renārs Megnis, Gabriela Pallo, Silvestrs Lasmanis, audzinātāja Santa Zeidaka, Karīna Tīruma, Sanija Smidberga, Mairis Valkovskis, Anete Šēna, Greisa Nikija Blāķe.
Foto: Lāsma Reimane
Kuldīgas mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 12. klasē palikuši tikai deviņi audzēkņi. Reizēm tas traucējot, tomēr daudziem patīk, ka pedagogi var mācību vielu izskaidrot katram.
KONCERTI UN JAUTRIE BRĪŽI

Kopš pirmās klases te mācās seši audzēkņi, viena no viņiem ir Anete Šēna: „Šajā skolā vienmēr bijis ļoti viegli mācīties, jo visu var sarunāt gan ar klasesbiedriem, gan skolotājiem. Žēl, ka esam palikuši tik maz. Man pašlaik nav skaidrs, kur iešu pēc vidusskolas. Domāju studēt Rīgas Stradiņa universitātē. Gribētu par zobārstu, bet uztrauc eksāmeni.”

Gabriela Pallo: „Man atmiņā paliks Ziemassvētku koncerta gaidīšanas laiks, jo šo pasākumu vienmēr gaidu jau kopš pirmajām klasēm. Pati arī esmu tajos piedalījusies. Ko darīt tālāk, konkrētas idejas nav, bet gribētu apgūt kādu radošu profesiju. Skola devusi daudz zināšanu par mākslu, esmu arī absolvējusi mūzikas skolu. Varbūt iešu uz Liepājas Universitāti, jo tur ir mākslas studijas. Man ir sapnis padzīvot Francijā, bet nepalikt tur pastāvīgi.”

Nikai Dadzītei klasesbiedri ieteikuši studēt par fizioterapeiti: „Es spēlēju futbolu, vasarā dabūju traumu, un bija jāiet pie fizioterapeita, tāpēc šī profesija ieinteresēja. Pašlaik cītīgi mācos to, kas būs vajadzīgs augstskolā. No klases atmiņā paliks jautrie notikumi, kopīgie nedarbi. Man patīk tas, ka esam maz, jo tad skolotājs var katram izskaidrot mācību vielu.”

Sanija Smidberga: „Noteikti atmiņā paliks tas, ka esam tik maz. Klasesbiedri ir jautri, ir bijuši smieklīgi atgadījumi. Es gribētu nākotni saistīt ar ekonomiku, bet, kur tieši studēšu, to neatklāšu.”


KĀ OTRAJĀS MĀJĀS

Greisa Nikija Blāķe: „Uz šo skolu atnācu tāpēc, ka šeit mācījās draudzenes. Mēs esam ļoti maz, tāpēc bijis grūti noorganizēt ekskursijas. Bet tagad varam visi kaut kur aizbraukt ar divām mašīnām.” Viņa atklāj tikai to, ka studēs Latvijas Universitātē.

Karīnai Tīrumai neesot tādu notikumu, kurus viņa spilgti atcerētos: „Esmu mācījusies vairākās skolās, un, manuprāt, šeit visi ir daudz draudzīgāki. Man patīk mākslas stundas. Vēl neesmu izlēmusi, kur doties tālāk.”

Silvestrs Lasmanis apgūs datorsistēmu speciālista profesiju: „Mani interesē tehnoloģijas. Mūsu skolā vislabāk patīk angļu valodas stundas. Te vienmēr bijis jautri. Kad klasē bijām vairāk, starpbrīžos bieži gājām spēlēt bumbu. Es arī dejoju skolas deju kolektīvā.”

Maira Valkovska mērķis ir ar labām sekmēm pabeigt vidusskolu: „Par klasi atmiņā paliks tas, ka esam tik maz. Mācīties tādā klasē ir vieglāk. Ir bijis jautri. Vislabāk patīk skolas koncerti un tautiskās dejas, kurās dejoju. Vēl neesmu nolēmis, kur došos tālāk. Domāju, tas būs saistīts ar tehniku.”

Renārs Megnis: „Es te mācos tāpēc, ka šo skolu beidza mana māsa. Uzskatu šo vietu par otrajām mājām, jo jūtos te brīvi un visi ir draudzīgi. Mani noteikti nesaista māksla. Domāju, ka Rīgā studēšu datoriku vai telekomunikācijas. Bet vispirms jāgaida eksāmenu rezultāti. Mans sapnis ir kļūt par miljonāru.”


PATĪK NAKŠŅOT SKOLĀ

Santa Zeidaka šos skolēnus audzina kopš 5. klases: „Viņi vienmēr ir ļoti kārtīgi. Ar viņiem nekad nav bijušas problēmas. Vienīgās grūtības brīžiem ir tās, ka esam palikuši tik maz. Tad grūti iesaistīties kādos pasākumos. Kādreiz piedalījāmies ZZ čempionātā, bet tagad to nemaz nevarētu. 9. klasē bijām vismaz 25. Pārsteidz tas, ka viņiem patīk būt tik mazā klasē. Tad mācību procesā skolotājs var pieiet individuāli, bet lielās klasēs tas nav iespējams. Atmiņā paliks tas, ka šai klasei vienmēr paticis palikt skolā pa nakti – gandrīz neko citu nevajag. Vislielākā problēma pašlaik jauniešiem ir izšķirties, kur iet un ko darīt. Piedāvājums liels, un grūti izvēlēties.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi