Aizvērt

„Skola 2030”: kompetents bērnudārznieks

2018. gada 26. martā, 07:00
Raksta autors: Kurzemnieks.lv
„Skola 2030”: kompetents bērnudārznieks
Projektā „Skola 2030” uzsvērts: darbus pēc viena parauga jānomaina ar tādiem, kuros izpaužas katra bērna radošums un patstāvīgā domāšana. Ierasto izstāžu vietā pie sienām jāliek darbi, kas atspoguļo mācību procesu, lai bērni labāk iegaumē, ko jau iemācījušies.
Foto: Maija Jankovska
Pirmie, kas uz savas ādas izjutīs jauno kompetenču pieejā balstīto mācību saturu (sauktu arī par „Skolu 2030”), ir pirmsskolu audzēkņi. Bērnudārzi pēc jaunā modeļa, kas vēl top, darbu sāks jau šoruden. Ko šī pieeja paredz un kā mainīsies audzēkņu un pedagogu ikdiena – 26. marta „Kurzemniekā”.
Jaunās pieejas centrā ir dzīvespriecīgs un zinātkārs bērns. Projekts Skola 2030 paredz ievērojami mainīt bērnudārza pedagoga nozīmi. Projekta eksperte Arita Lauka skaidro, ka mērķis ir attīstīt katram bērnam dabiski piemītošo zinātkāri, un skolotāja uzdevums ir ļaut mazajam darboties pašam. Bērns ir tas, kurš ierosina nodarbes, tikmēr pedagogs vēro, jautā, netīši vedina uz turpmākām aktivitātēm, ļauj kļūdīties, izdarīt secinājumus un iet uz priekšu jeb pētīt pašam, meklējot atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi