Aizvērt

Ko asie prāti zina par Latviju

2018. gada 16. aprīlī, 02:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Ko asie prāti zina par Latviju
Erudītu konkursā Kuldīgas novada skolēni izpilda uzdevumus par Latviju.
Foto: Lāsma Reimane
„Veicinām jauniešu vēlmi izzināt Latviju, jo šī ir valsts simtgade,” tā par tradicionālo erudītu konkursu "Aso prātu cīņas" saka Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste Ieva Kaltniece.
AR ZINĀŠANĀM, HUMORU UN TELEFONU

I.Kaltniece stāsta: „Pasākumu par tematu Latvijai 100 organizējam skolēniem no 9. līdz 12. klasei. Desmit komandas no Kuldīgas, Vārmes un Kabiles pierāda erudīciju, humora izjūtu un radošumu. Ir dažādi uzdevumi. Jauniešiem bija jāsagatavo mājasdarbs – radoši jāparāda trīs svarīgākie notikumi Latvijā kopš 2000. gada, kā arī jāsagatavo komandas vizītkarte. Skolēni izpilda testu ar 30 jautājumiem par dažādām jomām. Citā uzdevumā pēc attēliem jāuzmin Latvijas pilsētas. Vēl ir mūzikas un vēstures uzdevums. Mēģinām konkursu modernizēt, tāpēc esam ieviesuši uzdevumu, kurā uz jautājumiem var atbildēt, izmantojot mobilo aplikāciju Kahoot. Lai dalībnieki atcerētos konkursu ar labām emocijām, noslēgumā jāuzzīmē vārds, kas saistīts ar Latvijas simtgadi.”


TRĪS SVARĪGI NOTIKUMI

Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolas 9. klases skolniece Anželika Laumane: „Sen zinājām, ka gribam piedalīties, tāpēc ātri izvēlējāmies trīs notikumus, kas Latvijai bijuši svarīgi: uzvara Eirovīzijā, iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO. Veidojām priekšnesumu, kurā par šo tēmu sarunājas divas večiņas. Bet īpaši negatavojāmies, jo nezinājām, kādi uzdevumi būs. Mana komanda cenšas visur piedalīties, jo mums tas ļoti patīk.”

Vārmes pamatskolas 9. klases skolniece Krista Lange pastāstīja: „Priekšnesumu gatavojām diezgan ilgi, jo nebija viegli izdomāt trīs notikumus, kurus attēlot. Veidojām skeču par uzvaru Eirovīzijā, dalību pasaules čempionātā hokejā un iestāšanos Eiropas Savienībā.” Klasesbiedrs Edgars Ērglis turpina: „Bijām priekšnesumu jau izveidojuši un parādījām skolotājai, bet viņai nepatika, tāpēc nācās sākt no jauna. Tomēr ir prieks šādus pasākumus apmeklēt, jo tā var iziet ārpus skolas un iegūt zināšanas, kas noderēs eksāmenos.”REZULTĀTI
1. V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 9.a klases komanda Jaunlatvieši: Kristaps Dergačs, Kristīne Grīnberga, Krista Annija Leimane, Maija Kanneniece, Enija Grēta Fiļippova.
2. V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 12. klases komanda 360: Anna Kricka, Kadrija Hartmane, Ance Silirova, Rihards Audze, Niklāvs Marauskis.
3. Kuldīgas 2. vidusskolas komanda K2V prezidenti: Raivis Kancāns, Oskars Šēlis, Laura Balandiņa, Raitis Oto Immers, Valentīns Klevinskis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Ko jūs darāt, sajūtot saaukstēšanās pazīmes:
Stiprināt imunitāti ar vitamīniem, uztura bagātinātājiem
Izvairāties no kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem un publisku vietu apmeklēšanas
Ārstējaties mājas apstākļos
Pastiprināti sekojat līdzi saslimšanas simptomiem
Konsultējaties ar ārstu
Aptiekā prasāt palīdzību farmaceitam
Paši pieņemat lēmumu, kā ārstēties vai kādus medikamentus lietot
Informāciju un padomus par ārstēšanās metodēm meklējat internetā