Aizvērt

Piedalījušies visur, kur var

2018. gada 20. aprīlī, 00:00
Raksta autors: Lāsma Reimane
Piedalījušies visur, kur var
V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 12. klase: Armands Rasa, Laura Zikmane, audzinātāja Guntra Krūkliņa, Šeila Jēkabsone, Loreta Rudene, Dana Doniņa, Karīna Finogenova, Niklāvs Marauskis, Ance Silirova, Rihards Audze, Anete Anna Babenko, Justīne Dubure, Kadrija Hartmane, Anna Kricka, Kristers Vēzis, Madara Sala, Polīna Rozentāle, Lenija Stendere, Agneta Līdaka, Samanta Kite, priekšā Dāvis Peskovs.
Foto: Lāsma Reimane
„Katrs dalās ar idejām, esam ļoti aktīvi un spējam pēdējā brīdī vienoties, ko darīt pasākumos,” tā sevi raksturo Viļa Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas divpadsmitie – pēdējā izlaiduma klase ģimnāzistu statusā. (Rudenī tā jau būs dzejnieka vārdā nosauktā Kuldīgas vidusskola.) Audzēkņi stāsta, kas paliks atmiņā un par ko viņi vēlas kļūt.
ATSAUCĪGI SKOLOTĀJI

Annai Krickai visspilgtāk atmiņā paliks klasesbiedri, jo kopā pavadīts ilgs laiks. „Vēl man šajā skolā ļoti patīk atsaucīgās skolotājas: klases audzinātāja Guntra Krūkliņa, arī Gunta Upesdegle un Ināra Iesalniece. Noteikti ilgi atcerēšos piedalīšanos programmas Erasmus+ projektā. Visus šos gadus esmu tiekusies uz to, lai studētu medicīnu, tāpēc mācīšos par ārstu.”

Lenija Stendere: „Varu teikt lielu paldies skolotājiem. Spilgti atmiņā paliks brauciens Erasmus+ projektā uz Beļģiju un Igauniju. Man bieži mainās domas, ko es vēlētos darīt, bet pašlaik domāju strādāt kosmetoloģijā. Mans sapnis ir ceļojums uz Parīzi.”

Justīne Dubure šogad ievēlēta par skolas pašpārvaldes prezidenti: „Man atmiņā paliks visi piedzīvojumi ar klasesbiedriem, bet vislielāko paldies vēlos teikt skolai un skolotājiem. Vienmēr esmu gribējusi būt aktīva un sabiedriska, bet agrāk tāda nebiju, taču tieši šeit bijusi iespēja vadīt pasākumus un iesaistīties projektos, un tas man ļāvis kļūt drošākai. Tas dzīvē noderēs. Gribu studēt Latvijas Universitātē, bet neesmu vēl izlēmusi, kurā fakultātē.”

Karīna Finogenova piedalās dažādos konkursos, protot klasi saturēt kopā. Viņa saka: „Mūsu klases audzinātājai ir ļoti labi izteicieni: „Tā dzīvē notiek. Es visu zinu! Dzīvē viss var mainīties.” Bez viņas mums nebūtu tik daudz sasniegumu. Es domāju humanitārās vai sociālās zinātnes studēt Latvijas Kultūras akadēmijā vai Latvijas Universitātē.”


DZIESMAS, SPORTS UN BALLES

Niklāvs Marauskis: „Klasesbiedri ir atsaucīgi. Vislabāk man patikušas balles skolā, sporta stundas, kurās man ir desmit, un piedalīšanās ZZ čempionātā. Vēl neesmu izlēmis, kur studēšu, bet tas varētu būt tāds darbs, kas saistīts ar sportu, jo neesmu cilvēks, kas sēdēs pie datora.”

Laura Zikmane: „Man paticis mācīties šajā klasē, jo esam daudzi un dažādi. Mums ir labi un jautri skolotāji. Ļoti paticis pasākums Dziesma dzimtajā valodā, jo mēs katru gadu uzvaram. Plānoju doties uz Liepājas Universitāti, bet neatklāšu, ko studēšu. Mans moto – darīt to, kas patīk.”

Kristeru Vēzi sauc par volejbola guru. Viņš stāsta: „Man te patīk atsaucīgie skolotāji, atmiņā paliks piedalīšanās ZZ čempionātā un žetonu vakars. Es domāju studēt ekonomiku, bet neesmu pārliecināts, vai vēlos sēdēt birojā. Varbūt tomēr izvēlēšos kaut ko citu.”

Kadrija Hartmane atzīstas: „Man nav ne jausmas, par ko es vēlētos kļūt, bet noteikti gribu studēt. Atmiņā paliks pasākumi, kuros esam piedalījušies un, protams, klases audzinātāja, kura ir mudinājusi kļūt tik aktīviem.”


IT, NAUDA, MATEMĀTIKA, CEĻOJUMI

Ance Silirova: „Mēs visu darām pēdējā brīdī, bet vienmēr esam izdarījuši tik labi, ka visiem prieks. Nākotni vēlos saistīt ar finansēm, bet nezinu, kurā augstskolā stāšos. Gribētu ļoti daudz ceļot.”

Agnetai Līdakai patikušas skolas balles, bet par tālāko ceļu viņa domā: „Studēšu matemātiku Rīgas Tehniskajā universitātē vai Latvijas Universitātē.”

Dāvis Peskovs: „Es agrāk mācījos Padurē, un mani biedēja, ka pilsētas skolā būs ļoti grūti, bet nebija tik traki. Mēs kā klase esam ļoti forša. Gribētu kļūt par IT speciālistu, bet viss vēl var mainīties.”

Rihards Audze atcerēsies daudzveidīgās pusdienas skolā: „Te var kārtīgi paēst. No mācībām man padodas informātika, tāpēc nākotni saistīšu ar to. Visticamāk, stāšos Ventspils augstskolā.”

Loreta Rudene: „Atmiņā paliks fukšu balle, ko rīkojām desmitajiem, – viņiem bija jāvārtās dubļos un jādara daudz kas cits, bet viņiem patika. Noteikti atcerēšos klases audzinātāju un matemātikas skolotāju Inesi Reboku. Nevēlos atklāt, par ko gribu kļūt. Man sapnis ir aizceļot uz Austrāliju.”

Šeila Jēkabsone: „Atmiņā paliks skolotāja Inese Reboka, jo viņas stundās iepatikās matemātika. Mani interesē dizains – vēlētos apgūt maketēšanu, veidot žurnālu izskatu, tāpēc studēšu Liepājas Universitātē. Man sapnis ir ceļojums uz Losandželosu.”

Polīnai Rozentālei atmiņā paliks 9. klases izlaidums un 12. klases 1. septembris: „Galvā ir daudz domu, par ko vēlētos kļūt, bet grūti izlemt. Arī es vēlētos daudz ceļot.”


IZVĒLES PRIEKŠĀ

Arī Madara Sala atcerēsies aktīvos klasesbiedrus un audzinātāju: „Man patika ZZ čempionāts, ekskursija uz Lietuvu. Domāju savu dzīvi saistīt ar fotografēšanu, bet vēl nezinu, kurā skolā mācīšos.”

Dana Doniņa studēs Liepājā, bet nav izlēmusi, kurā fakultātē.

Anete Anna Babenko visspilgtāk atcerēsies žetonu vakaru, jo tam esot gatavojušies un visu izdarījuši ļoti labi: „Man ir doma studēt medicīnu vai stāties Latvijas Policijas akadēmijā – būs grūti izšķirties.”

Samanta Kite: „Man patīk gan skolotāji, gan klasesbiedri. Vēl nezinu, kur studēšu, bet noteikti to darīšu.”

Armands Rasa: „Es skolas pasākumus nekad neesmu apmeklējis, labāk esmu to laiku veltījis atpūtai. Gribu studēt uzņēmējdarbību vai darboties sportā. Mans mērķis ir izveidot savu uzņēmumu.”

Intervijas laikā skolā nebija Gintera Liepiņa un Toma Peskova.


„KĀ VĒL VIENA ĢIMENE”

Skolotāja G.Krūkliņa šos skolēnus audzina kopš 10. klases: „Mums gājis ļoti labi. Zinu katra plusus un mīnusus. Zinu, kad jāparāj, jo bez rāšanās nevar. Esmu pie viņiem pieradusi. Klase ir kā vēl viena ģimene. Neesam iztikuši arī bez kurioziem. Katru gadu piedalījāmies ZZ čempionātā, un mums ir klases karogs, kura kāts katru gadu kļuvis īsāks un pašlaik ir salokāms. Šo pasākumu atcerēšos ilgi, jo tas ir viens no vislabākajiem, un vēl, protams, žetonu vakaru. Skolēni piedalījušies ļoti daudzos konkursos, un par to ļoti priecājos. Tā viņi saauga kā kolektīvs un veidojās arī kā personības.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi