Aizvērt

Izzina pasauli, izkopj talantus

2018. gada 7. maijā, 00:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Izzina pasauli, izkopj talantus
Jauno talantu skolas 7.–9. klases audzēkņi dodas mācību ekskursijā uz Ventspils rūpnīcu Bucher Municipal, kurā ražo komunālo tehniku, un Ventspils Augsto tehnoloģiju parku.
Foto: Jolanta Hercenberga
Ap pusotra simta Kuldīgas novada skolēnu reizi mēnesī apmeklē Jauno talantu skolu, lai dziļāk izprastu dabas zinības, matemātiku, ģeogrāfiju, informātiku un citus priekšmetus, lai pasauli izzinātu pētot un eksperimentējot.
VAIRĀK EKSAKTO PRIEKŠMETU

Tāda skola darbojas septīto gadu, nodarbības notiek Kuldīgas Centra vidusskolā un V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā. Domes izglītības speciāliste Lilita Mačtama skaidro, ka 90 minūšu nodarbības vērstas uz to, lai skolēni uzzinātu kaut ko papildus mācību programmai un attīstītu domāšanu.

4. klašu grupā ir trīs stundas, kurās bērni apgūst dabas zinības un praktisko matemātiku, strādā ar datoriem, apgūst iemaņas informācijas meklēšanā un programmēšanā. 5.–6. klasei ir matemātika un informātika, 7.–9. kla- sei – ģeogrāfija un digitālā matemātika, kurā var uzzināt par datorprogrammām un vied- ierīcēm, robotu programmēšanu, datu analīzi u.tml. Dažas nodarbības ir bilingvālas jeb divās valodās – tajās tiek runāts arī angliski. Otro gadu tiek piedāvāta viena programma vidusskolēniem – to vada fotogrāfs, Saeimas deputāts Artis Gustovskis, un ap desmit jauniešu apgūst fotografēšanu kā mākslu.

Mācību noslēgums būs 19. maijā Kuldīgas Jauniešu mājā.


KATRAM PATĪK KAS CITS

Vairāki 7.–9. klašu skolēni sacīja, ka šogad vislabāk patikušas nodarbības ar robotiem. Mārtiņam Stebulim interesanta likusies katra ģeogrāfijas nodarbība, jo viņš uzzinājis daudz jauna par to, kas notiek citviet pasaulē. Rūtai Mediņai patīkot tas, ka te iemāca domāt ārpus uzdevuma noteikumiem un meklēt citādu pieeju, nekā ierasts.

Irita Blumberga un Pēteris Grinkevičs no Vārmes Jauno talantu skolu apmeklē pirmoreiz, bet nākamgad gribot turpināt, jo nodarbības patīk – tajās uzzinātais palīdzot mācībās skolā.


EKSKURSIJA KĀ NODARBĪBA

Aprīlī audzēkņi devās pašvaldības finansētā mācību ekskursijā. Mazākie piedalījās nodarbībā Jelgavas tūrisma centrā un viesojās karameļu darbnīcā, 5.–6. klases skolēni noskatījās izrādi Dailes teātrī, apmeklēja sporta un kino muzeju, bet vecāko klašu audzēkņi viesojās Ventspils uzņēmumā Bucher Municipal, kas ražo komunālo tehniku. „Zinātnes un tehnoloģiju muzejā Kurzemes democentrs bērni iejutās safari filmētāja lomā,” stāsta skolotāja Laila Zudāne. „Varēja pārbaudīt, cik ogļskābās gāzes izdala mūsu mašīnas, no smiltīm celt kalnus un ieslēgt klimata kontroli, lai redzētu, kā mājas tiek appludinātas. Bija arī virtuāla braukšana ar automašīnu, varēja spēlēt spēli, kas saistīta ar programmēšanu.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: